U sedištu kompanije Bugatti predstavljen je koncept 16 C Galibier, predlog limuzine sa četvoro vrata, koja bi mogla biti ponuđena kupcima u narednih par godina.
S obzirom na specifičnu cenu i usku ciljnu grupu, predsednik Bugattija, dr. Franz-Josef Paefgen, naglašava da je izloženi koncept samo jedan od nekoliko kandidata, koje razmatra ova kompanija.
Za one kojima ime nema posebno značenje, Galibier je ime teškog planinskog prolaza na etapi trke Tour de France, a već je korišćeno za specijalnu verziju modela Type 57.
Dizajn je inspirisan modelom Type 57 Atlantique, a neki od detalja su karakteristični za Bugatti, poput grila hladnjaka. Karoserija je konstruisana od ručno rađenih delova od ugljeničnih vlakana, dok su vrata i prednji blatobrani izrađeni od ispoliranog aluminijuma.
Specifičan, za neke pomalo neprijatan detalj, jeste ukrašavanje zadnjeg kraja sa čak osam izduvnih cevi.
Enterijer je koncipiran prilično minimalistički. Pored instrument panela za vozača i LCD ekrana na centralnoj konzoli nema puno toga da se pomene. Naravno pogled plene velike površine obložene kvalitetnim drvetom i kožom.
Napred, ispod ogromnog poklopca haube smešten je 16-cilindrični motor zapremine 8 litara. Motor je tzv. flex-fuel, jer može kao pogonsko gorivo koristiti i etanol. Galibier 16 C snagu prenosi na sve točkove.
Za kraj ostaje dilema da li će Bugatti izložiti ovaj koncept u Frankfurtu, što ćemo vrlo brzo saznati, s obzirom da je 17. septembar dan otvaranja salona.
