Malobrojni momci iz Brazila

0
2900
Image
NAS SPONZOR

LMES sezona je završena trkom na stazi Interlagos, gde se dosta posada nije pojavilo usled već odlučenih pozicija u generalnom plasmanu i velikih troškova transporta do Južne Amerike.

Staza Interlagos u dužini od 4,309km je bila finalno odredište LMES timova u sezoni 2007. gde su konačno odlučene titule u generalnom plasmanu i P1 klasi, za koje su se borile dve Peugeot posade, dok su ostale titule rešene još na pretposlednjoj trci, voženoj u Silverstonu. Posade, koje su se ipak pojavile su imale prilike da se ogledaju na ovoj veoma zanimljivoj stazi tokom šest časova.

Peugoet posade su sa svojim dizel pogonjenim P1 prototipovima bile nedodirljive i tokom kompletne trke, borba su vodili isključivo Pežoovi vozači međusobno. Posada Sarrazin/Lamy je stigla na cilj kao drugoplasirana, dok su njihove timske kolege Minassian/Gene pobedile na trci sa čak 12 krugova prednosti. Peugoet 908, kojeg su vozili Sarrazin i Lamy se na startu ugasio i ostao nepokretan dok su svi ostali vozači veoma brzo nestali u daljini. Nakon prvih odlazaka u boks, vozači ove posade su uspeli da se probiju do druge pozicije, koju su zadržali sve do kraja trke i pored brojnih problema, koji su ih pratili tokom svih 1000km trke.

Posada Minassian/Gene je demonstrirala sjajan tempo Peugeota, kada je sve ispravno i sa sigurnošću možemo da kažemo da će Audi R10 posade pri narednom susretu sa Peugeot timom imati daleko teži posao, nego na 24 časa Le Mansa 2007.

U klasi P2 su se na startu našla samo tri prototipa, od kojih su se Barazi Epsilon i Embassy Racing vodile dosta borbi ne dajući jedni drugima mogućnost bez mnogo naprezanja. Posada Barazi Epsilona, koja je vozila Zytek 07S je osvjanjem prve pozicije na ovoj trci osvojila treće mesto u klasi, dok je Embasy Racing Radical SR9 Judd posada na cilj stigla kao drugoplasirana u P2 klasi, odnosno kao šestoplasirani u generalnom plasmanu.

GT1 klasa je bila prosto desetkovana, sa samo dve posade na startu trke, što redovne gledaoce endurans trka sigurno podseća na ovosezonsku situaciju u ALMS GT1 klasi. AMR Larbre posada je uspela da pobedi Alphand Adventures posedu, koja je u početnom delu trke bila u vođstvu, ali nakon kvara na menjaču nisu bili u mogućnosti da zadrže vodeću poziciju u klasi. Kvar na menjaču se manifestovao otežanim biranjem stepena prenosa, pa mehaničari iz Alphand Adventures tima morali da ga poprave što je omogućilo posadi AMR Larbre-a da napravi veliku prednost, koja je bila nedostižna za vozače francuskog tima.

U GT2 klasi se vodila, sada već uobičajena borba između Porsche i Ferrari posada. Ferrari je već osvojio pobedu na pretposlednjoj trci sezone, ali i pored toga niti jedna Ferrari posada nije lako predala pobedničku poziciju posadi Felbermayr-Proton tima, što je njihova treća pobeda ove sezone.

Rezultati trke:

Pos

Class

Drivers

Team

Car

Laps/Gap

1.

LMP1

M.Gene, N.Minassian

Team Peugeot Total

Peugeot 908 HDi FAP

374

2.

LMP1

P.Lamy, S.Sarrazin

Team Peugeot Total

Peugeot 908 HDi FAP

362

3.

LMP1

Campbell, J.Walter, F.Ortiz, S.Hall

Creation Autosportif

Creation CA07 Judd

358

4.

LMP1

E.Collard, J.Boullion, H.Primat

Pescarolo Sport

Pescarolo Judd

354

5.

LMP2

J.Barazi, M.Vergers, K.Ojjeh

Barazi Epsilon

Zytek 07S Zytek

351

6.

LMP2

W.Hughes, D.Manning, M.Haberfeld

Embassy Racing

Radical SR9 Judd

278

7.

LMGT1

G.Fisken, S.Zacchia, R.Berville, F.Rees

AMR Larbre

Aston Martin DBR9

329

8.

LMGT1

O.Beretta, P.Goueslard, O.Gavin

Alphand Aventures

Corvette C6.R

320

9.

LMGT2

M.Lieb, X.Pompidou, M.Basseng

Felbermayr-Proton

Porsche 997 GT3 RSR

326

10.

LMGT2

Negrao X, Negrao S.Alexandre, A.Mattheis

JMB Racing

Ferrari F430 GT

324

11.

LMGT2

B.Aucott, P.Peter, R.Bell

JMB Racing

Ferrari F430 GT

323

12.

LMGT2

P.Kox, M.Hezemans, Van, P.Splunteren

Spyker Squadron

Spyker C8 Spyder GT2R

321

13.

LMGT2

F.Figueiredo, R.Boesel, M.Visconde

Dener Motorsport

Porsche 997 GT3 RSR

318

14.

LMGT2

F.Longo, C.Serra, D.Serra

JMB Racing

Ferrari F430 GT

318

15.

LMGT2

A.Belicchi, A.Chiesa, J.Kane

Speedy Racing Team

Spyker C8 Spyder GT2R

316

16.

LMGT2

C.Ried, Felbermayr J.Horst

Felbermayr-Proton

Porsche 997 GT3 RSR

302

 

Generalni plasman u 2007.

P1:
1. Team Peugeot Total 40
2. Pescarolo Sport 36.5
3. Team Peugeot Total 33
4. Rollcentre Racing 19
5. Charouz Racing System 15

P2:
1. TML 36
2. Quifel-ASM Team 30
3. Barazi Epsilon 25
4. Saulnier Racing 23
5. Horag Racing 21

GT1:
1. Team Oreca 40
2. Luc Alphand Aventures 37
3. AMR Larbre Competition 30
4. Team Modena 22
5. Racing Box 20

GT2:
1. Virgo Motorsport 42
2. Team Felbermayr-Proton 39
3. GPC Sport 27
4. Scuderia Villorba Corse 21
5. Speedy Racing Team 17

Generalni plasman vozača za 2007:

P1:
1. Lamy Pedro 40
2. Sarrazin Stephane 40
3. Boullion Jean-Christophe 36.5
4. Gene Marc 33
5. Minassian Nicolas 33

P2:
1. Erdos Thomas 36
2. Newton Mike 36
3. Amaral Miguel 30
4. Burgeno Angel 30
5. De Castro Miguel Angel 30

GT1:
1. Ayari Soheil 40
2. Ortelli Stephane 40

3. Goueslard Patrice 37
4. Policand Jerome 33
5. Bouchut Christophe 30

GT2:
1. Bell Robert 50
2. Lieb Marc 39
3. Pompidou Xavier 39
4. Simonsen Allan 32
5. Bonetti Alessandro 27

Prethodni tekstTimo Glock u Toyota F1 timu od 2008
Sledeći tekstLSE Design Range Rover Sport kupe
Večni entuzijasta.

1 COMMENT