Američka kraljica talk show-a Oprah Winfrey juče je na veličanstven način proslavila početak 19. sezone emitovanja svojeg enormno popularnog TV programa – svakoj od 276 gledateljki u publici poklonila je novi automobil.
„Ovu sezonu zovemo godinom najluđih snova jer ove godine na Oprinom showu nema sna koji bi bio nezamisliv niti nemogućeg iznenađenja da bi se ostvarilo“, kazala je na početku emisije slavna voditeljka.
Pred publikom koja ništa nije slutila Oprah je prvo pozvala jedanaestoro prisutnih da istupe ispred kamere – pa im je uručila ključeve novog Pontiaca G6.
Dok su se zaprepašteni dobitnici pokušavali oporaviti od čuda, ostali gledatelji pljeskali i vrištali, Oprini asistenti podelili su po studiju kutijice s poklonima, za koje je ona objasnila da svaka dvanaesta sadrži ključeve novog automobila. Ali kad su ljudi pootvarali kutije, ispostavilo se da su u svakoj ključevi.
Voditeljka je na kraju sve njih povela iz studija na parking, gde su otključali svoje Pontiace – svaki ukrašen velikom crvenom mašnom, kako i priliči poklonu.
Automobile je darovala fabrika Pontiac, koja će uz to platiti i sve poreze na promet dobitnika. Oprah je ispričala da je svaki pojedini dobitnik odabran na temelju pisama koje su joj poslali prijatelji ili članovi porodica, opisujući kako im je preko potrebno novo vozilo.
Predstavnik GM kojem pripada Pontiac je naglasio da im se ovo isplatila jer vrednost poklonjenih automobila je kao 50 TV reklama u udarnom terminu.
Svako moze da plati reklamu, ali samo retki mogu da se pohvale da su bili partneri jedne Oprah Winfrey – istakao je Mark Hans Richer, direktor Pontiac marketinga

