Shelby će obeležeiti 50 godina modela Cobra 427 specijalnom edicijom u samo 50 primeraka. Automobili će biti označeni grafikama i logoima koji ukazuju na godišnjicu, kao i još nekim unikatnim elementima.
Svi automobili imaće karoserije od poliranog aluminijuma ili fiberglasa u plavoj boji sa bijelim prugama, a nosiće oznake CSX4550 do CSX4599, kao i poseban bedž sa rednim brojem u formatu „1 od 50“, „2 od 50“ itd.

Svaka jubilarna Shelby Cobra 427 imaće autentične elemente sa originala, ali prilagođene savremenim standardima i materijalima, uključujući kvalitetnu kožu, moderne kočnice i čvršće cevi šasije. Ogibljenje sa dvostrukim ramenima i sportskim amortizerima dopunjuje čvršću šasiju i savremene kočnice.

Verzija od fiberglasa ima početnu cenu od 119.995 dolara, a od aluminijuma 179.995 dolara. Kupac na to treba da doda sopstveni motor i menjač. Prodaja počinje 13. januara.
