Renault je sa novog generacijom modela Clio nastavio da nudi i Grandtour karoseriju, što znači da je sigurno bilo finansijskog razloga da se subkompakt karavan održi u ponudi. Grantour je kupcima doneo pravo osveženje, bar kada je izgled u pitanju – ovo je prvi karavan iz segmenta koji se može okarakterisati kao atraktivniji nego njegova hečbek izvedba.
Četvrtu generaciju modela Clio smo imali prilike da premijerno isprobamo u Rovinju, a pre nekoliko meseci hečbek varijanta nam je bila na testu. U tim tekstovima smo pokrili većinu onoga što Clio nudi, tako da će fokus teksta biti šta to karavan karoserija nudi dodatno u odnosu na već dobro analizirani hečbek.
Da podsetimo da je Grandtour karoserije predstavljena nekoliko meseci nakon hečbeka, a sa karavan karoserijom je u Clio ponudu stigao i snažniji, četvorocilindrični turbo benzinac sa 120KS i EDC automatski menjač sa duplim kvačilom.
Treća generacija je takođe nuđena u Grandtour karoseriji, pa možemo odmah da kažemo i par reči što se tiče unapređenja koju donosi novi model. Ukoliko zanemarimo estetski momenat, koji je definitivno na strani četvrte generacije, naslednik i pored nešto kraće karoserije nudi za nijansu veći putnički i prtljažni prostor. Funkcionalnost je, u praksi, veoma slična i pored par desetina litara veće zapremine prtljaga tako da prava unapređenja stižu u vidu modernijih motora, modernijeg izgleda spolja i unutra i bogatije opreme.
