Narednog vikenda, 21. – 23. maja, održaće se 10-ti Interspeed Škoda Reli. Ove godine reli se vozi na dobro poznatim terenima Avale i Košutnjaka. Kako se ovaj reli ne boduje samo za domaći šampionat, već i za Istočno-Evropski Reli Kup i to sa koeficijentom 5, zatim za Jadransko-Balkanski Reli trofej i za Reli Šampionat Bugarske, očekuje se veliki broj posada iz inostranstva.
Za sada je prijavljeno ukupno 65 posada, a od toga 22 posade iz Bugarske, 2 posade iz Češke i 1 iz Turske. Što se itinerera tiče voze se 10 specijalnih ispita na Avali i 12 specijalnih ispita u Košutnjaku. Ovi brzinci se voze naizmenično, predviđeno je 5 brzinaca na Avali i 6 na Košutnjaku prvog, i isto toliko drugog dana relija. Servis kao i “parc ferme” nalaze se u Rakovici u okviru fabrike DMB.
Start relija je u subotu 22. maja ispred sportskog centra u Košutnjaku u 10.01 časova kada je predviđen start prvog takmičara, a cilj je na istom mestu u nedelju 23. maja u 18.51 časova.
S obzirom na broj prijavljenih takmičara i veliki broj posada sa kvalitetnim i odlično pripremljenim automobilima, očekuje se veoma interesantan reli sa borbama u svim klasama.
Za one koji nisu redovni gledaoci relija malo uputstvo. Saobraćaj se zatvrara 1-1.5h pre početka, tako da gledaoci koji žele da se parkiraju što bliže mestu sa koga će gledati treba da krenu ranije. Avali i Košutnjaku se može prići i kada se zatvori saobraćaj, a takođe je moguće i da se u toku servisa da se ode sa Avale na Košutnjak i obratno.
Kompletan itinerer i spisak prijavljenih takmičara u nastavku teksta.
ITINERER ZA "INTERSPEED" RELI
Subota, 22.05. 2004. godine | ||||||
VK | LOKACIJA | S.I. | Vez.sektor | Ukupna | Dato | Vreme 1 |
SI | dužina | dužina | dužina | vreme | posade | |
0 | Sportski Centar Košutnjak | – | – | – | 10:01 | |
0/A | Servis – Ulaz | – | 5.92 | 5.92 | 12 | 10:13 |
SERVIS "A" Rakovica – DMB | 5.92 | 5.92 | 20 | |||
0/B | Servis – Izlaz | – | – | – | – | 10:33 |
1 | Košutnjak | – | 4.41 | 4.41 | 10 | 10:43 |
SI-1 | KOŠUTNJAK 1 | 10.29 | – | – | – | 10:46 |
2 | Avala | – | 14.36 | 24.65 | 40 | 11:26 |
SI-2 | AVALA 1 | 8.10 | – | – | – | 11:29 |
2/A | Pregrupisavanje – Ulaz | – | 9.88 | 17.98 | 25 | 11:54 |
Pregrupisavanje "A" – DMB – Parc Ferme | 10 | |||||
2/B | Pregrupisavanje – Izlaz | – | – | – | – | 12:04 |
3 | Košutnjak | – | 4.41 | 4.41 | 10 | 12:14 |
SI-3 | KOŠUTNJAK 2 | 10.29 | – | – | – | 12:17 |
4 | Avala | – | 14.36 | 24.65 | 40 | 12:57 |
SI-4 | AVALA 2 | 8.10 | – | – | – | 13:00 |
5 | Košutnjak | – | 14.29 | 22.39 | 40 | 13:40 |
SI-5 | KOŠUTNJAK 3 | 10.29 | – | – | – | 13:43 |
5/A | Servis – Ulaz | – | 4.87 | 15.16 | 20 | 14:03 |
SERVIS "B" Rakovica – DMB | 47.07 | 72.50 | 119.57 | 20 | ||
5/B | Servis Izlaz – Pregrupisavanje ulaz | 14:23 | ||||
Pregrupisavanje "B" – DMB – Parc Ferme | 10 | |||||
5/C | Pregrupisavanje – Izlaz | – | – | – | – | 14:33 |
6 | Avala | – | 9.46 | 9.46 | 20 | 14:53 |
SI-6 | AVALA 3 | 8.10 | – | – | – | 14:56 |
7 | Košutnjak | – | 14.29 | 22.39 | 40 | 15:36 |
SI-7 | KOŠUTNJAK 4 | 10.29 | – | – | – | 15:39 |
7/A | Pregrupisavanje – Ulaz | – | 4.87 | 15.16 | 20 | 15:59 |
Pregrupisavanje "C" – DMB – Parc Ferme | 10 | |||||
7/B | Pregrupisavanje – izlaz | – | – | – | – | 16:09 |
8 | Avala | – | 9.46 | 9.46 | 15 | 16:24 |
SI-8 | AVALA 4 | 8.10 | – | – | – | 16:27 |
9 | Košutnjak | – | 14.29 | 22.39 | 40 | 17:07 |
SI-9 | KOŠUTNJAK 5 | 10.29 | – | – | – | 17:10 |
10 | Avala | – | 14.36 | 24.65 | 40 | 17:50 |
SI-10 | AVALA 5 | 8.10 | – | – | – | 17:53 |
11 | Košutnjak | – | 14.29 | 22.39 | 40 | 18:33 |
SI-11 | KOŠUTNJAK 6 | 10.29 | – | – | – | 18:36 |
11/A | Servis – Ulaz | – | 4.87 | 15.16 | 20 | 18:56 |
SERVIS "C" Rakovica – DMB | 55.17 | 85.89 | 141.06 | 45 | ||
11/B | Servis – Izlaz | – | – | – | – | 19:41 |
11/C | Sportski Centar Košutnjak Cilj | 6.25 | 6.25 | 10 | 19:51 | |
I DAN TOTAL | 102.24 | 170.56 | 272.80 | 38,97% SI |
Nedelja, 23.05. 2004. godine |
||||||
VK | LOKACIJA | S.I. | Vez.sektor | Ukupna | Dato | Vreme 1 |
SI | dužina | dužina | dužina | vreme | posade | |
11/D | Sportski Centar Košutnjak | – | – | – | 10:01 | |
11/E | Servis – Ulaz | – | 5.92 | 5.92 | 12 | 10:13 |
SERVIS "D" Rakovica – DMB | 5.92 | 5.92 | 20 | |||
11/F | Servis – Izlaz DMB | – | – | – | – | 10:33 |
12 | Košutnjak | – | 4.41 | 4.41 | 10 | 10:43 |
SI-12 | KOŠUTNJAK 7 | 10.29 | – | – | – | 10:46 |
13 | Avala | – | 14.36 | 24.65 | 35 | 11:21 |
SI-13 | AVALA 6 | 8.10 | – | – | – | 11:24 |
13/A | Pregrupisavanje – Ulaz | – | 9.88 | 17.98 | 25 | 11:49 |
Pregrupisavanje "D" – DMB – Parc Ferme | 10 | |||||
13/B | Pregrupisavanje – Izlaz | – | – | – | – | 11:59 |
14 | Košutnjak | – | 4.41 | 4.41 | 10 | 12:09 |
SI-14 | KOŠUTNJAK 8 | 10.29 | – | – | – | 12:12 |
15 | Avala | – | 14.36 | 24.65 | 35 | 12:47 |
SI-15 | AVALA 7 | 8.10 | – | – | – | 12:50 |
16 | Košutnjak | – | 14.29 | 22.39 | 35 | 13:25 |
SI-16 | KOŠUTNJAK 9 | 10.29 | – | – | – | 13:28 |
16/A | Servis – Ulaz | – | 4.87 | 15.16 | 20 | 13:48 |
SERVIS "E" Rakovica – DMB | 47.07 | 72.50 | 119.57 | 20 | ||
16/B | Servis Izlaz – Pregrupisavanje ulaz | 14:08 | ||||
Pregrupisavanje "E" – DMB – Parc Ferme | 10 | |||||
16/C | Pregrupisavanje – Izlaz | – | – | – | – | 14:18 |
17 | Avala | – | 9.46 | 9.46 | 20 | 14:38 |
SI-17 | AVALA 8 | 8.10 | – | – | – | 14:41 |
18 | Košutnjak | – | 14.29 | 22.39 | 35 | 15:16 |
SI-18 | KOŠUTNJAK 10 | 10.29 | – | – | – | 15:19 |
18/A | Pregrupisavanje – Ulaz | – | 4.87 | 15.16 | 20 | 15:39 |
Pregrupisavanje "F" – DMB – Parc Ferme | 10 | |||||
18/B | Pregrupisavanje – izlaz | – | – | – | – | 15:49 |
19 | Avala | – | 9.46 | 9.46 | 15 | 16:04 |
SI-19 | AVALA 9 | 8.10 | – | – | – | 16:07 |
20 | Košutnjak | – | 14.29 | 22.39 | 35 | 16:42 |
SI-20 | KOŠUTNJAK 11 | 10.29 | – | – | – | 16:45 |
21 | Avala | – | 14.36 | 24.65 | 35 | 17:20 |
SI-21 | AVALA 10 | 8.10 | – | – | – | 17:23 |
22 | Košutnjak | – | 14.29 | 22.39 | 35 | 17:58 |
SI-22 | KOŠUTNJAK 12 | 10.29 | – | – | – | 18:01 |
22/A | Servis – Ulaz Rakovica | – | 4.87 | 15.16 | 20 | 18:21 |
SERVIS "F" Rakovica – DMB | 55.17 | 85.89 | 141.06 | 20 | ||
22/B | Servis – Izlaz Rakovica | 18:41 | ||||
22/C | Sportski Centar Košutnjak Cilj | 6.25 | 6.25 | 10 | 18:51 | |
II DAN TOTAL | 102.24 | 170.56 | 272.80 | 38,97% SI | ||
RALLY TOTAL | 204.48 | 341.12 | 545.60 | 38,97% SI |
SPISAK PRIJAVLJENIH TAKMIČARA
1 ASK SAVA RACING SCG Andrej Jereb /Miran Kacin SCG Subaru Impreza WRX Sti N/4 N/4
2 SK INTERSPEED SOFIA BG Krum Donchev / Stoiko Valčev BG Peugeot 306 Maxi A/7*
3 CITROEN SPORT TURKEY TUR Ercan Kazaz / Cem Bakancocuklari TUR Citroen C2 S1600A/6 *
4 GT RACING TEAM BG George Tanev / Rumen Manolov BG Subaru Impreza WRX Sti N/4*
5 S.K. BORILA BG Dimitar Iliev / Yanaki Yanakiev BG Mitsubishi Lancer EVO VIIN/4 *
6 ASK BALKAN SCG Dragan Simić / Aleksandar Jelenić SCG Mitsubishi Lancer EVO VIA/8 A/6
7 ASK BULGARTABAK BG Georgi Geradziev / Nikola Popov BG Mitsubishi Lancer EVON/4 *
8 OMV BG Jasen Popov / Dilian Popov BG Citroen Saxo S1600 A/6 *
9 AMSK INTERSPEED RACING TEAM SCG Čedomir Brkić / Jugoslav Tomić SCG MitsubishiLancer EVO VII N/4 N/4 *
10 CZECH NATIONAL TEAM CZ Vladimir Barvik / Roman Konecny CZ Mitsubishi LancerEVO VI N/4 *
11 ASK UNIGROUP BG Ivan Marinov / Stefan Cholakov BG Mitsubishi Lancer EVO N/4*
12 KONTRAST RALLY TEAM RUS Aleksey Matveev / Yury Mikhaylov RUS Mitsubishi LancerEVO VII N/4 *
13 STOJAN APOSTOLOV BG Stojan Apostolov / Pavlina Apostolov BG Ford Escort RSCosworth N/4 *
14 NIKOLAY ZLATKOV BG Nikolay Zlatkov / Violeta Nikolcheva BG Opel Astra Gsi A/7*
15 GEORGI YANAKIEV BG Georgi Yanakiev / Boris Ignatov BG Citroen Saxo S1600 A/6*
16 ASK ENERGETIK BG Vasil Nikolov / Oleg Stoilov BG Ford Escort RS Cosworth N/4*
17 ASK AP RACING SCG Vladan Petrović / Srđan Kondić SCG Citroen Xsara VTS N/3N/3
18 ASK BALKAN SCG Slobodan Jovanović / Aleksandar Ćuksanovski SCG Ford EscortRS Cosworth A/8 A/6
19 ASK PSTT G.A.G.A. FORD SCG Života Milić / Nebojša Jovanović SCG Ford EscortRS Cosworth A/8 A/6
20 ASK BALKAN SCG Zoran Miljković / Stanko Perović SCG Opel Astra Gsi A/7 A/6
21 AMSK INTERSPEED RACING TEAM SCG Jasminka Komljenović / Mirjana Stefanović SCGMitsubishi Lancer EVO V A/8 A/6
22 PLAMEN PANTELEEV BG Plamen Pantaleev / Svilen Panayotov BG Seat Ibiza Gti A/7*
23 CZECH NATIONAL TEAM CZ Petr Brynda / Pavel Pašek CZ Škoda Felicia Kit Car A/6*
24 ASK BALKAN SCG Velimir Jovanović / Dušan Milićević SCG Seat Ibiza GTI 16 VN/3 N/3
25 ASK FOX RACING SCG Srđan Petrović / Branko Rabrenović SCG Renualt Clio RS SportN/3 N/3
26 GEORGI GVOZDEIKOV BG Georgi Gvozdeikov / Vasko Hristov BG Peugeot 306 S16 N/3*
27 ASK STS Motorsport BG Plamen Staykov / Vasko Staykov BG Renault Clio RS SportN/3 *
28 ASK CITROEN SPORT BG Dantco Dantchov / Zlatan Iliev BG Citroen Saxo S1600 A/6*
29 ASK STS MOTORSPORT BG Julian Nikov / Stefan Kazakov BG VW Polo 16V 1.4 A/5*
30 AMSK INTERSPEED RACING TEAM SCG Draško Topalović / Aleksandar Jeremić SCG VWPolo 16V 1.4 A/5 A/5 *
31 ASK SPORT PLUS SCG Todor Stamenković / Bratislav Jovanović SCG Peugeot 106Rallye A/5 A/5
32 ASK VALJEVO SCG Andrej Jočić / Milan Vasilijević SCG Peugeot 106 Rallye A/5A/5
33 ASK SBA VARNA BG Mihail Angelov / Yonka Angelova BG Lada VAZ 21074 A/6 *
34 ASK SEVLIEVO BG Hristo Paraskevov / Detelin Hristo BG Fiat Palio 1.6 A/6 *
35 TURAL METKOV BG Tural Metkov / Teodora Popova BG Fiat Palio 1.6 A/6 *
36 ASK BALKAN SCG Srđan Višnjić / Aleksandar Reljić SCG Peugeot 106 Rallye N/1N/2
37 BMN SPEED MOTOR SPORT BG Nikolai Nikolov / Georgi Milushev BG Peugeot 106 RallyeA/5 *
38 ASK BALKAN SCG Roman Podboj / Zoran Đaković SCG Suzuki Swift GTI 16V N/1 N/2
39 ASK EKO DERO DOBRIZ BG Nikolai Kortelov / Nasko Tzonev BG Opel Corsa N/2 *
40 ASK VOJVODINA SCG Zoran Pavlović / Tihomir Gajanić SCG Suzuki Swift GTI 16VN/1 N/2
41 ASK BALKAN SCG Aleksandar Kovačević / Đorđe Adžić SCG Peugeot 106 Rallye N/1N/2
42 ASK ZEMUN SCG Ivan Matošević / Ivana Matošević SCG Peugeot 205 Gti 1.9 A/7A/6
43 MIROSLAV MARINOV BG Miroslav Marinov / Evgeni Ivanov BG Lada VAZ 2108 A/5 *
44 ASK FOX RACING SCG Boris Đorđević / Predrag Milosavljević TW/SCG Suzuki SwiftGTI 16V A/5 A/5
45 ASK ZEMUN SCG Dragomir Milenković / Žarko Kuzmanović SCG Peugeot 205 Gti 1.9N/3 N/3
46 ASK TOYOTA TEAM YU SCG Dragoslav Stanojević / Aleksandar Pavlović SCG ToyotaCelica Turbo 4WD N/4 N/4
47 AMSK INTERSPEED RACING TEAM SCG Slaviša Radojević / Miroslav Dimitrijević SCGLancia HF Integrale N/4 N/4
48 ASK MIB 74 SCG Goran Živanović / Vladan Miljković SCG Renualt Clio WilliamsN/3 N/3
49 ASK SPORT PLUS SCG Mile Cvjetičanin / Vukašin Tomić SCG Zastava Yugo 55 A/5A/5
50 ASK DIAMO BG Olga Stojanova / Stefan Gordev BG Opel Corsa N/2 *
51 ASK ZEMUN SCG Dušan Veselinov / Igor Ferenc SCG Zastava Yugo 1.3 A/5 A/5
52 AMK ZASTAVA RACING TEAM SCG Vesko Prlainović / Zoran Spasić SCG Zastava Yugo55 N/1 N/1
53 ASK GINA SPORT SCG Aleksandar Dimitrijević / Goran Stanić SCG Zastava Yugo55 N/1 N/1
54 AMSK V.R.R. SCG Dušan Kukić / Vojkan Brašnjević SCG Zastava Yugo 55 N/1 N/1
55 ASK PETRO MAX SCG Ivan Bošnjaković / Siniša Papić SCG Zastava Yugo 55 N/1 N/1
56 ASK ZEMUN SCG Nikola Glavonjić / Zoran Tomić SCG Zastava Yugo 55 N/1 N/1
57 ASK MAJLA SPORT SCG Dušan Mutić / Zoran Đilas SCG Zastava Yugo 55 N/1 N/1
58 ASK BALKAN SCG Miroslav Stanojević / Stojan Bubalo SCG Zastava Yugo 55 N/1N/1
59 ASK BALKAN SCG Jovan Rogulić / Nebojša Stanković SCG Zastava Yugo 55 N/1 N/1
60 ASK GINA SPORT SCG Aleksandar Tanović / Aleksandar Petričević SCG Zastava Yugo55 N/1 N/1
61 ASK MAJLA SPORT SCG Marko Hofman / Jovan Jandrić SCG Zastava Yugo 55 N/1 N/1
62 ASK SAVA SUŠIĆ SCG Mladen Đukanović / Aleksandar Mandić SCG Zastava Yugo 55N/1 N/1
63 ASK SAVA SUŠIĆ SCG Mirko Mlađenović / Željko Mijatović SCG Zastava Yugo 55N/1 N/1
64 ASK SAVA SUŠIĆ SCG Slobodan Gajić / Igor Ilić SCG Zastava Yugo 55 N/1 N/1
65 ASK PSTT G.A.G.A. FORD SCG Predrag Stojkanović / Nenad Damnjanović SCG ZastavaYugo 55 N/1 N/1