NISOTEC AddBlue, od sada na svim NIS benzinskim pumpama

0
2534
Image
NAS SPONZOR

 

Naftna Industrija Srbije od danas u svim svojim prodajnim objektima nudi i novi proizvod – AddBlue, namenjene komercijalnim vozilima sa modernim dizel motorima.

U pitanju je aditiv, odnsno agens, koji smanjuje štetnih materija u izduvnim gasovima koje proizvode Euro 4 i Euro 5 dizel motori. Ovim proizvodom NIS potvrđuje da se nastavlja razvoj i proizvodnja visoko ekoloških proizvoda.

Svi vodeći proizvđači komercijalnih voziila su pod okriljem ACEA organizacije odlučili da koriste jedinstveno rešenje (SCR – Selective Catalytic Reduction )za smanjenje štetnih emisija. U pitanju je tečnost koja se dodaje u poseban rezervoar, a uz čiju pomoć posebno projektovani katalizatori pretvaraju azotne okside u azot i vodenu paru. Na 100 pređenih kilometara se u proseku troši 3-5l AddBlue tečnosti.

NISOTEC AddBlue se na tržištu može naći u pakovanjima od 10l ili u kontejnerima od 1 tone.

Pored ovog, NIS od danas u ponudi ima i antifriz produžene trajnosti, koji ne sadrži štetne materije kao što su nitrati, amini, fosfati i borati. Najnovija tehnološka rešenja su produžila rok trajanja antifrizu na pet godina. Antifriz "Long Lajf" se nudi kao koncentrat ili u razblaženom stanju.

Izvor: NIS mareketing

Prethodni tekstF1 Velika Nagrada Japana 2010: rezultati trke
Sledeći tekstVW Passat BlueMotion: Sa jednim rezervoarom 2500km!
Večni entuzijasta.