Sa dve svetske premijere i nekoliko novih uzbudljivih modela Opel će na najposjećenijem sajmu automobila na svetu, Mondial de l“Automobile 2010 u Parizu (2. – 17.oktobra), pokazati budućnost prevoza, estetike i e-mobilnosti.
Opel će u Parizu predstaviti koncept automobil – GTC Paris, kao i novi model iz Astra game – Astru Sports Tourer. Naravno, biće izloženi i ostali modeli iz ponude kao što su predprodukcijska Ampera, Meriva sa proširenom ponudom dizel motora i novi modeli iz Opelove ecoFLEX porodice.
Svetska premijera: GTC Paris – Opelov novi koncept spaja brzinu i lepotu
"A brzina je bila čista lepota." Ova jednostavna rečenica iz poznatog romana Richarda Bacha Galeb Jonathan Livingston inspirisala je viziju iz koje je nastao najnoviji Opelov konceptni automobil GTC Paris. Rečenica je tako značajna za čitav koncept da ju je Opel laserski utkao u presvlake na sedištima.
Samo ime, GTC Paris, evocira dinamičan karakter vozila kao i legendarni grad u kom će biti prvi put predstavljen svetu. Radi se o ekspresivnom, sportskom kompaktnom petovratnom automobilu dojmljivih dimenzija, sa skulpturalnim površinama tipičnim za Opelovu dizajnersku filozofiju.
Izvor: Opel Srbija PR
