BMW planira hibridno pogonjene modele serije 3 i 5

0
1342
activehybrid 7
NAS SPONZOR

BMW planira da svoj koncept Active Hybrid serije 5 vrlo brzo prebaci u serijske modele. Već naredne, 2011, godine se očekuju hibridno pogonjeni modeli serije 3 i serije 5.

Generalni Direktor BMW, Norbert Reithofer, je na redovnom godišnjem sastanku sa deoničarima u Minhenu izjavio: „Već od naredne godine BMW serija 5 će biti dostupna sa hibridnim pogonom. Želimo da smanjimo prosečnu CO2 emisiju naše game proizvoda za još 25 %."

Kako standardi o štetnim emisijama postaju sve oštriji, BMW pokušava da smanji CO2 emisije svoje game modela, imajući u vidu da EU planira da do 2020. smanji prosečnu CO2 emisiju na nivou kompletne game na oko 95 grama/km.

Krajem 2009. godine BMW-ova evropska gama proizvoda je imala 150g/km CO2 emmisija, dok je 2008. godine ta emisija iznosila 156g/km.

Reithofer je istakao da državni programi poreskih olakšica za kupovinu hibridnih vozila su glavni pogon kupovine novih automobila, posebno u Japanu. „Prodaja hibridnih automobila u Japanu je dramatično povećana. Ukoliko ne budemo imali hibridni model u ponudi, moguće je da nećemo ništa ni prodati na japanskom tržištu," rekao je Reithofer.

Prethodni tekstLe Mans: Aston Martin najavio vozačku postavu
Sledeći tekstRadical SRZero – električni trkač
Večni entuzijasta.