Mercedes menja 6.3 V8 motor sa biturbo verzijom do 2011.

0
2101
Image
NAS SPONZOR

 

 

Mercedes Benz će do 2011. godine zameniti atmosferski 6.3 V8 motor sa biturbo verzijom iste konfiguracije, ali manje radne zapremine.

Rad na novom 5.5 V8 motoru potvrdio je u intervjuu za magazin Inside Line član odbora za istraživanje i razvoj Mercedes Benza, Thomas Weber.

Iako ima zapreminu od 6208cm3, aktuelni motor Mercedes AMG označava kao 6.3 V8, a ugrađuje u većinu modela, počevši od C klase (izdvajamo: E63, S63, SL63, CLS63, ML63, SLS 63 )

Weber je čak nagovestio da bi se novi motor mogao naći u pojedinim modelima već u poslednjem kvartalu naredne godine. Zvanična promocija zakazana je za salon automobila u Parizu, koji je na programu u septembru.

 

 Image

 

Naravno, novi motor bi trebao omogućiti manju emisiju izduvnih gasova i veću autonomiju uz slične performanse. Weber je napomenuo da neće samo kupci AMG-a dobiti turbo verziju V8 motora, već će od 2011. svi V8 motori predviđeni za Mercedes Benz vozila biti asistirani turbo punjačem.

Izvor: Inside Line

 

Prethodni tekstR-Line paket opreme i za Passat CC
Sledeći tekstToyota Novi Sad svečano otvoren