Ford Fiesta debitovala u Americi

0
1695
Image
NAS SPONZOR

 

 

Posle izvanrednog prodajnog uspeha – za godinu dana u Evropi i Aziji isporučeno više od 500.000 jedinica – Fiesta šeste generacije je 2. decembra zvanično debitovala i u Sjedinjenim Američkim Državama: jedan je od najzanimljivijih eksponata na sajmu automobila Los Angeles Show 2009.

Pred publikom te manifestacije su proizvodne verzije čija prodaja u Severnoj Americi počinje naredne godine. Na ovom kontinentu će u ponudi biti varijante sa četvora i petora vrata (sedan i hatchback), na početku sa benzinskim motorom od 1,6 litara, 120 KS.

 

Image 

 

Sa prosečnom potrošnjom od 5,88 litara na 100 km biće jedan od najekonomičnih automobila u Severnoj Americi.

 

Image 

 

Za tržišta u ovom delu sveta Fiesta se standardno oprema petostepenim ručnim menjačem, ali će se uz doplatu moći da dobije i sa šestostepenom automatskom transmisijom (Ford PowerShift). U standardnoj specifikaciji za kupce u Sjedinjenim Američkim Državama su i elektronska asistencija u upravljačkom mehanizmu (EPAS – Electric Power Assist Steering) direktno zavisna od brzine kretanja vozila, kao i elektronska kontrola stabilnosti uključena u poseban elektronski program AdvanceTrac®.

Izvor: PR Grand Motors

 

Prethodni tekstNissan NV200 je „Međunarodno dostavno vozilo godine 2010.“
Sledeći tekst2010 Nissan Qashqai