Asian LMS: Pescarolo pobednik na prvoj trci

0
1293
Image
NAS SPONZOR

Brzopotezni Asian LMS šampionat se sastoji od samo dve tročasovne trke, a prva je već vožena u subotu, 31. oktobra. Vrlo uzbudljiva trka vožena na stazi Okajama (Okayama) je za pobednika imala Sora Racing tim (Pescarolo).

Kombinacija japanskog Sora Racinga i Pescarolo Sport tima je bila najbrža na prvoj trci Asian LMS šampionata. Vozači Christophe Tinseau i Shinji Nakano su na prvoj trci novog endurans šampionata zabeležili pobedu ostavivši iza sebe konkurente iz ORECA i Aston Martina sa kojima su se smenjivali na vodećoj poziciji tokom većeg dela trke.

Image

Aston Martin posada je vodila tokom srednjeg dela trke, ali je zbog neplaniranih odlazaka na vanredno dolivanje goriva i popravku prednjeg dela karoserije posada Mucke/Primat izgubila sve šanse za pobedu.

ORECA posada je izgubila šansu za pobedom zahvaljujući nešto dužim pit stopovima, ali i zahvaljujući činjenici da je Christophe Tinseau bio brži od Loic Duvala u ORECA prototipu tokom poslednjih minuta trke.

Odlično treće mesto je sjajan rezultat za posadu #15 Kolles tima, čiji su vozači Oliver Jarvis i Christian Bakkerud kompletirali pobednički podijum, nakon što su uspeli da iza sebe ostave i svoje timske kolege u Audiju #14, kojeg su vozili Christijan Albers, Hideki Noda i Matteo Cressoni.

Najbrža posada na kvalifikacijama, kao i tokom ovodnog dela trke – Dryson Racing, je trku završila kao šestoplasirana zbog neispravnih prednjih svetala, što ih je koštalo tri kruga zaostatka za vodećim posadama.

Najbolje plasirana posada u LMP2 klasi je bila posada Oak Racing sa Pescarolo Mazda kombinacijom, koji su bili daleko brži od jedinih konkurenata u klasi – Ibanez Racing tima.

Posada Team Nova je startovala sa začelja zbog poništenog vremena na kvalifikacijama usled neodgovarajućeg zadnjeg spojlera na njihovom Aston Martin DBR9 automobilu. Vozači ovog tima nisu uspeli da nadoknade taj zaostatak u odnoisu na JLOC Murcielago R-GT, koji je nakon odustajanja Larbre Competition posade osvojio pobedu u GT1 klasi.

Image

Pobeda u GT2 klasi je pripala timu iz ALMS šampionata – Rahal Letterman timu čiji su vozači Dirk Muller i Tom Milner za volanom BMW M3 GT2 trkačkog automobila uspeli da, posle žestokih borbi, provezu kroz cilj sa samo 0,2 sekunde prednosti u odnosu na drugoplasiranu posadu, tim Felbermayr-Proton, koji su vozili Marc Lieb i Wolf Henzler. Treće mesto u GT2 klasi je osvojila posada Farnbacher Hankook Ferrari F430.