Honda: Britanci izabrali smanjenje plate za 3%

0
1943
Image
NAS SPONZOR

 

 

Radnicima Honda fabrike u Swindonu (Velika Britanija) date su dve opcije: 3% smanjenje plata na deset meseci ili otpuštanje 490 radnika.

Radnici su izabrali prvu opciju, koja podrazumeva i smanjenje plata menadžerskog osoblja za 5%. Treba pomenuti da je ova fabrika zatvorena proteklih 4 meseca zbog manjka tražnje, a otvaranje sledi od 1. juna. Fabrika broji 4200 radnika kojima su tokom prva dva meseca zatvaranja isplaćene plate u punom iznosu, dok će u aprilu i maju primiti 60%.

 

 Image

 

Smanjenje plata od 3% je jedna od manje uobičajenih opcija, pošto je zamrzavanje plata do sada bilo češće u praksi. U kojoj meri je kriza pogodila Veliku Britaniju i koliko su ovakve mere bile neizbežne govore podaci da se proizvodnja automobila u aprili u Velikoj Britaniji prepolovila.

Jedna od poslednjih nada za proizvođače do znatnijeg oporavka tržišta jeste program Vlade Velike Britanije "zamena staro za novo" uz subvenciju države, koja se kreće do 2000 funti. Ovaj program je na snazi od početka maja.

Izvor: News.bbc.co.uk

 

Prethodni tekst2010 Infiniti QX56
Sledeći tekstSsangYong Motors: Restruktuiranje umesto likvidacije

1 COMMENT