Volvo se vraća u BTCC?

0
2345
Image
NAS SPONZOR

 

Švedska kompanija planira da se vrati u BTCC takmičenje, u kojem bi tokom predstojeće sezone nastupali sa dva Volvo C30 bioetanol trkačka automobila.

Nakon što je Britanski Šampionat na kružnim stazama napustio jedini fabrički tim – SEAT, za predstojeću sezonu spema se drugi fabrički tim. Švedska kompanija je odlučilada se nakon 10 godina pauze ponovo pojavi u BTCC takmičenju i to sa trkačkim automobilima, koje pogoni bioetanol.

Nastup Volvoa u BTCC je pokušaj da ova marka zauzme veći tržišni udeo, kao i da se Volvo C30 nakon sporadičnih gostujućih pojavljivanja u WTCC takmičenju, oproba u žestokoj BTCC konkurenciji.

Za sada nema zvanične najave vozačke postave, a jedan od razloga je i taj što Volvo, ukoliko se tim ne bude osetio sposobnim da adekvatno predstavi Volvo na prvoj trci šampionata, 5. aprila na Brands  Hatch stazi – neće nastupati uopšte.

Prethodni tekstDinkić: „Punto“ za 5.999 evra
Sledeći tekstBTCC: Thompson testira Chevrolet
Večni entuzijasta.