2009 Bentley Continental Speed GTC

0
1879
Image
NAS SPONZOR

 

Bentley je od premijere modela Continental GTC 2006. godine postigao veliki tržišni uspeh, pogotovu kod mlađih kupaca (podrazumeva se da su finansijski veoma sposobni).

Novi GTC modeli – Continental Speed GTC i Continental GTC će pokušati da ponude još više nego prethodni model, a posebno model Speed, koji će biti inspirisan legendarnim Bentley Speed modelima iz 1920-ih godina. 

Image 

Novi prednji deo GTC modela na kojoj se posebno ističu nova maska i nešto upadljiviji usisi za vazduh. Standardni GTC model će biti opremljen novim amortizerima malog trenja koji će dodatno unaprediti udobnost vožnje. 

Image 

Kupci GTC modela sada mogu opcioni poručiti keramički kočioni sistem, koji nosi laskavu titulu „najmasivniji kočioni sistem na serijskom automobilu“. Druga opcija je tehnološki napredni sistem radardskog kontrolisanja tempomata, koji nadgleda saobraćaj ispred vozila i u skladu sa time reaguje.

Noca šasija je još čvršća i sa lakoćom podnosi monstruozni W12 biturbo motor, koji razvija 560KS u GTC modelu, odnosno 610KS u Speed GTC modelu. Speed GTS sa podignutim krovom postiže maksimalnih 322kmč, dok sa spuštenim krovom možete da dostignete 312 kmč! Obrtni momenat je adekvatan – 750Nm za model Speed GTC i to u opsegu od 1700 do 5600 obrtaja. 

Image 

Performanse su očekivano – brutalne: 4,5 sekundi od 0 do 100kmč, a 10,6 sekundi od 0 do 160kmč.

Image 

Gume viskoih performansi (UHP) Pirelli Pzero specijalno dizajnirane za GTC modele dimenzija 275/35 ZR20 se nalaze na jedinstvenim 20“ višekrakim felnama.

 

Prethodni tekstGrand Motors: Besplatna dijagnostika i popust za popravke
Sledeći tekstDakar: Sve manje nade za Mitsubishi
Večni entuzijasta.