2008 Mitsubishi Concept-RA

0
2102
Image
NAS SPONZOR

 

Mitsubishi je predstavio svoj RA koncept na Salonu automobila u Detroitu, koji bi trebalo da predstavlja novu generaciju sportskih automobila pogonjenih dizel motorom.

 

Koncept RA koristi mehaniku, pogon i elektronska pomagala već predstavljena na novom modelu Lancer Evolution X. Pored pogonskog S-AWC sistema i automatskog menjača sa dva kvačika, Twin Clutch SST (Sports Shift Transmission) već viđene na novoj generaciji modela Evolution, prisutni su i sistemi kao što su Active Steering i Active Suspension Control (elektronski kontrolisano ogibljenje) u kombinaciji sa sistemima kao što su: ACD (Active Centre Differential – aktivni centralni diferencijal), AYC (Active Yaw Control – Aktivna kontrola naginjanja automobila), Sport ABS i ASC (Active Stability Control – kontrola stabilnosti vozila). 

Image

S-AWC sistem upravlja svim sistemima za pomoć i time konstantno nadzire situaciju u kojoj se vozilo nalazi, kao i manevre koje preduzima vozač, te čini sve što je moguće da automobil ostane neutralan i da uspešno izvršava komande, koje je zadao vozač.

Image 

Mitsubishi Concept-RA je pogonjen novim četvorocilindričnim DOHC 16V turbo dizel motorom, zapremine 2,2 litra, koji uz pomoć MIVEC sistema za kontrolu rada ventila, komon rejl sistema za direktno ubrizgavanje i varijabilne geometrije turbo pujnjača proizvodi 204KS i 420Nm. Motor koristi veoma modernu tehnologiju za čišćenje izduvnih gasova (DOC – dizel oksidacioni katalizator, NTC – NOx katalizator i DPF – filter dizel čestica) poštuje najstrožije propise o čistoći izduvnih gasova u SAD.

 

Dužina (mm)     4,445
Širina (mm)       1,895
Visina (mm)      1,315
Međusovinsko rastojanje (mm) 2,635
Širina kolotraga napred/nazad (mm)      1,605 / 1,605
Mesta za sedenje          2

Max. snaga       150 kW (204 KS)
Max. obrtni momenat    420 Nm
Gume   285/30R21

Prethodni tekstWTCC: N.Technology prelazi na Hondu Accord
Sledeći tekstZimska F1 testiranja – Barcelona – 3
Večni entuzijasta.