Od predstavljanja daleke 1993. godine Renault je prodao preko 2,4 miliona modela Twingo.
Novi Twingo će se naći na tržištu tokom juna ove godine, što je deo Renaultovog plana da do 2009. godine predstavi 26 novih automobila. Twingo će pojačati Renaultove pozicije na tržištu pored već predstavljenih modela Clio Campus, Modus i Clio III.
Renault je ponovo pokušao da što efikasnije iskoristi dužinu automobila od 3,6 metra učinivši enterijer automobila izuzetno modularnim. Posebnu ulogu u toj nameri imaju četiri nezavisno pomična sedišta. Pored toga, prtljažnik Twingoa je najveći u klasi sa svojih 165 do 285 litara zapremine, koja raste na na 959 litara u slučaju preklapanja zadnjih sedišta.
Mališana će pokretati 1.5 dCi, dizel motor, kao i 1.2 TCE (Turbo Control Efficiency) benzinac sa 100 KS. Priprema za iPod i Bluetooth je takođe deo standardne opreme.
Lep automobilcic, bas mi se dopada. A zanimljivo deluje i ovaj turbo motor! Bice ovo mala raketa sa tim motorom!