Maria de Villota iz Španije je prva žena koja će se takmičiti u Svetskom šampionatu turističkih automobila – WTCC.
Villota (26 godina) iz Madrida će debitovati na stazi Ricardo Tormo u Valensiji, a vozićie za tim Maurer Motorsport. Maurer Motorsport se takmiči sa automobilima Chevrolet Lacetti, a automobil koji će voziti Villota imaće za sponzora Chevrolet Španija. Trka je na programu 8 oktobra, a Vilotta je za medije izjavila:
"Biti prva žena u WTCC-u nije ništa novo za mene, jer je situacija bila ista u svim ostalim šampionatima u kojima sam se takmičila. Sa druge strane, apsolutno sam oduševljena idejom da odmerim snage sa najboljim vozačima turističkih automobila u svetu".
Staro…
Maria, ćerka bivšeg F1 vozača Emilio de Villota-e, dokazala je svoje vozačke sposobnosti i u jednosedima i u GT automobilima. Takmičila se u španskoj Formuli 3 , Formuli Toyota, kao i u trkama izdržljivosti.
…i novo radno mesto
Maurer Motorsport je tim stacioniran u Švajcarskoj, a učestvovao je na poslednjoj trci u Češkoj održanoj na stazi Brno. Timski kolega španske vozačice biće Vincent Radermecker.