Pafet prvi na Norisringu

0
4403

Pobednik prve treke ovogodišnjeg DTM takmičenja je opet na prvom mestu. Britanac Gary Paffet je pobedio na 5-toj ovogodišnjoj trci DTM na stazi Norisring u Nuremberg vozeći svog AMG Mercedesa C klase ispred 132000 gledalaca. Pafet je pobedu osvojio boreći se sa svojim timskim kolegom i prošlogodišnjim šampionom Christijan Albers-om, dok je treće mesto zauzeo Bernd Schneider. Posle 72 kruga na ovoj 2.3 km dugačkoj stazi sledeća tri mesta su zauzeli vozači Audija i to Ekstrom, Tomczyk i Kristensen. Opelovi vozači Dumbreck i Reuter su osvojili sedmo i osmo mesto koja su takođe donosila poene.

Jean Alesi (AMG-Mercedes C-klase) i Timo Scheider (Opel Vectra GTS V8) su vozači kojima sportska sreća ovog puta nije bila naklonjena, Alesi koji je imao pol poziciju je imao otkaz zadnjih kočnica u trenutku kada je bio treći i sa takvim kočlnicama je završio trku, međutim morao je sporije da vozi pa je trku završio na 10. mestu. Scheider je imao još manje sreće, otkazala mu je poluosovina ga je onemogućio da završi trku.

Trenutno vodeći u generalnom plasmanu, Albers, ima sada 42 peona, Ekstrom ima 39, a Paffet 25.

Sledeća trka se vozi 1. Avgusta na stazi Nürburgring.