Volvo je sapštio da je njegov operativni profiit utrostručen u prvoj polovini godine i da će prezentacija novih modela doprineti rekordnoj zaradi na nivou čitave godine.
Volvo je objavio da mu je operativni profit porastao na 649,8 miliona dolara u prvih šest meseci 2016. godine, a tom rezultatu najviše je doprinela odlična prodaja SUV modela XC90. Švedski proizvođač automobila očekuje da će premijere limuzine S90 i karavana V90 dodatno pojačati prodaju u drugoj polovini godine.
Volvo planira da uloži skoro 9 milijardi dolara u nove modele i fabrike da bi osigurao stabilnu poziciju na globalnom tržištu u premijum segmentu. Ovaj proizvođač prolazi kroz velike promene od kada ga je 2010. godine kupio kineski Zhejiang Geely Holding od Forda.
Volvo je u prvoj polovini godine povećao prodaju automobila za 11%, naročito u Sjedinjenim američkim državama i Evropi. Stabilan rast prodaje očekuje se i u Kini.
Profit kompanije donekle je umanjen zbog troškova lansiranja S90 i V90.
