Mazda je predstavila RX-VISION koncept na Sajmu automobila u Tokiju. Koncept sportskog vozila pokreće nova generacija Vankel motora – SKYACTIV-R.
Vankel motor je tokom prethodnih decenija postao zaštitni znak kompanije Mazda, koja je jedina u moderno doba i dalje pokušavala da iskoristi izuzetnu efikasnost rotacionog motora.

Mazda je samo RX-7, koji je najpoznatiji automobil sa „Vankelom“ prodala u preko 800.000 primeraka, a ovaj model se proizvodio od 1978. do 2002. Naravno, treba spomenuti i sportske „aplikacije“ u vidu jedinog automobila koji je pobedio na 24 časa Le Mana sa ovim tipom motora – Mazda 787B, ali i MazdaSpeed RX-8 22B koji je nekoliko godina učestvovao u Rolex Grand Am šampionatu.


Novi sportski koncept predstavlja novu interpretaciju sportskog automobila, koji bi trebalo da nastavi tradiciju modela RX-7 i RX-8.
