Potpredsednik Dacije za prodaju, marketing i operacije Savije Martinet izjavio je da su teški električni automobili neprihvatljivi i da pažnju treba usmeriti na efikasnost.
On je istakao da je Dacia fokusirana na smanjenje težine svojih automobila, posebno tako što ih prodaje samo sa onim što smatra osnovnom opremom, i rekao: „Ako smo ozbiljni u pogledu kolektivnog smanjenja emisija, onda prevelika težina ne bi trebalo da bude prihvatljiva.
„To je filozofija koju smo pokazali sa Springom, koj je težak 975kg, i nameravamo da stojimo iza ovog modela u budućnosti. To je automobil koji se vozi u proseku 40km dnevno prosečnom brzinom od 30m/h. Nema potrebe za velikom, teškom baterijom ili moćnim motorom.”
Govoreći o većim električnim vozilima, posebno SUV modelima, koje trenutno lansiraju neki rivali, Martinet je rekao: „To nema smisla. Ludilo je dozvoliti ljudima da prave vozila od dve, tri tone u kojima se nalazi jedna osoba i koja prelaze samo 40km dnevno.”
Primeri teških električnih vozila uključuju BMW i7 i njegovu masu do 2715 kg i Mercedes-Benz EQS od 2810kg. Očekuje se da će Rolls-Royce Spectre težiti nešto manje od 3000kg kada bude finalizovan za proizvodnju i da će se drugi proizvođači luksuznih modela pribižiti granici od tri tone svojim budućim modelima.
Upitan da li bi Dacia razmislila o daljem razvijanju te filozofije i potencijalnom razvoju vozila koje bi moglo da parira Citroen Amiju, četvorociklu sa dva sedišta fokusiranom na grad i sa ograničenom brzinom, Martinet je rekao: „Ne postoji jedan odgovor na rešenja za mobilnost u ovom fragmentiranom svetu, sa više promena koje dolaze u narednih 20 godina nego u poslednjih 100. Proizvođači moraju da definišu svoje vrednosti – ako samo pokušavamo da kopiramo jedni druge, završićemo kao loše kopije.“