F1: Zvanično, Senna u Williamsu

0
1379
12f1_senna_williams.jpg
NAS SPONZOR

Danas je iz Vilijamsa potvrđeno da će preostalo mesto vozača u ekipi za predstojeću sezonu zauzeti Bruno Sena. Pored Sene, koji je došao na mesto Rubensa Barikela, drugi vozač ekipe je isti kao i prošle sezone, Pastor Maldonado.

 

Izjave glavnog sponzra Bruna Sene su se potvrdile kao tačne. Kako smo ranije pisali , usled problema sa sponzorima ekipa Vilijams je bila dosta blizu potpisivanja ugovora sa nećakom pokojnog Ajrtona Sene. Iz ekipe Vilijams je danas i potvrđeno da će Sena biti u njihovoj ekipi predstojeće sezone.

"Osećam se priviligovano jer me je ekipa Vilijams izabrala za jednog od vozača," izjavio je Brazilac. "Ovaj tim ima veliko nasleđe i nadam se da ću im pomoći da ispišemo uspešan deo u njihovoj istoriji. "Biće veoma interesantno voziti za isti tim kao i moj ujak, pogotovo zbog toga što ovde ima par ljudi koji su i radili sa Ajrtonom. Nadam se da ćemo osvežiti dobra sećanja i zajedno stvoriti neka nova. Nadam se i dobrim rezultatima, kako bih se odužio mojoj zemlji, koja mi je mnogo pomogla da budem tamo gde sam danas."

Bruno je svoju karijeru počeo britanskoj F3 2005. godine, da bi karijeru nastavio prebacivanjem u GP2 seriju 2007. godine. U svojoj drugoj GP2 sezoni postiže i najveći uspeh do tada, osvojivši vicešampionsku titulu. 2009. godine se oprobao u trci 24h Le Mana, da bi do mesta u F1 došao 2010. godine i to za HRT tim. 

12f1_senna_williams1.jpg 

Ser Frenk Vilijams je izjavio: "Okolnosti u kojima je Bruno proveo svoje dve sezone u F1 mu nisu dale idealnu priliku da bude konstantan, tako da je izuzetno bitno da mi provedemo što je moguće više vremena sa njim kako bi ga razumeli kao vozača. Bruno je već dokazao dosta toga na stazi ali i u našem simulatoru, i jedva čekamo da vidimo njegov talenat u našem bolidu." Senino prvo pojavljivanje u bolidu Frenka Vilijamsa je zakazano za prvi test sezone, na stazi u Herez u Španiji koje će se održati 9. Februara.

Da bi grid bio kompletan za sledeću sezonu, ostaje još da se popuni mesto drugog vozača HRT ekipe. Time što je Bruno Sena postao član ekipe Frenka Vilijamsa, gotovo je sigurno da Adrijan Sutil neće imati mesto vozača sledeće sezone, pošto je izjavio da od prelaska u HRT nema ni govorora. Rubensu Barikelu, na čije je mesto došao Bruno, ostaje još samo mesto u HRT ekipi ukoliko želi da nastavi svoju F1 karijeru

 

Prethodni tekstTržište: Audi rekordno u 2011.
Sledeći tekstDEKRA: Mazda MX-5 – Broj jedan