F1: Kimi ponovo u akciji već u Januaru

0
1125
12f1_raikkonen.jpg
NAS SPONZOR

Povratak Rajkonena u bolid F1 je zakazan za 23. Januar, za kada je potvrđena prva F1 vožnja ledenog Finca još od trke za Veliku nagradu Abu Dabija 2009. godine.

 

Lotus je objavio da će Rajkonen testirati Renoov R30 bolid iz 2010. godine. Zvanična testiranja za novu sezonu su zakazana za 7. Februar, ali će Kimi voziti stariji bolid na koji će biti montirani promotivni Pireli pneumatici, jer se po pravilima FIA-e, pre zvaničnih testova, ne mogu koristiti aktuelni pneumatici, a ni bolidi. Prethodne nedelje je 32-godišnji Rajkonen imao probu sedišta, kako bi bio u stanju da izvrši prvi test posle dve sezone pauze.

12f1_raikkonen_seat.jpg

Kao najtežu stvar, šampion iz 2007. godine, je naveo privikavanje na nove pneumatike. "Ne mislim da sam izgubio brzinu koju sam imao," izjavio je Rajkonen. "Upoznavanje sa novim pneumaticima je izuzetno bitno, obzirom da zahtevaju drugačiji pristup od onog ranije." Dvodnevno testiranje koje je zakazano obaviće se na stazi Valensija u Španiji.

 

Prethodni tekstVip Mobile: „Ozelenjavanje flote“ sa 26 Toyota Priusa
Sledeći tekstDakar: Despre ponovo na čelu