DS 9 u Evropi sa dve plag-in opcije

0
479
NAS SPONZOR

Model DS 9 od sada će biti dostupan u Evropi sa tri pogona, a u dva slučaja reč je o plag-in hibridnim sistemima. Automobil se proizvodi u Kini, ali se završni radovi na modelu sa pogonom na svim točkovima obavljaju u PSA fabrici nedaleko od Pariza.

Prvi pogon čini benzinski turbo agregat sa četiri cilindra, koji proizvodi 228KS i emituje 130g/km CO2. Sledi plag-in verzija sa istom snagom od 228KS i baterijom od 11,8kWh sa kojom automobil može da pređe 48km korištenjem samo električne energije. Njegova emisija CO2 je 37g/km.

Treća pogonska opcija je plag-in hibridni sistem od 365KS sa pogonom na svim točkovima, sličan onom iz modela 508 Spot Engineered. Podatak o njegovoj emisiji CO2 nije objavljen.

DS je saopštio da će u budućnosti dodati i plag-in hibridnu opciju od 250KS.

Početna cena za DS 9 sa benzinskim pogonom i automatskim menjačem u Francuskoj je 47.700 EUR. Poečtna cena hibrida od 228KS je 54.000 EUR, a snažniji E-Tense 4×4 model košta od 65.500 EUR do 80.000 EUR.

Standardna i opciona oprema obuhvata Drive Assist sistem drugog nivoa, koji omogućava da se automobil kreće samostalno, bez komandi od vozača, u određenim uslovima. Tu je i tehnologija aktivnog ogibljenja koja koristi kameru za skeniranje puta ispred vozila, a potom prilagođava ogibljenje. Postoji i specijalna termalna kamera za noćnu vožnju za detekciju objekata na putu ispred.

Prethodni tekstNovi Audi Q3 45 TFSI
Sledeći tekstNova Mazda 2 na paltformi Toyote Yaris