Maserati GranCabrio Sport

0
1902
Image
NAS SPONZOR

 

Novi Maserati će biti još jedan novitet na predstojećem Salonu automobila u Ženevi, a svojim kupcima će ponuditi unapređene vozne karakteristike, više snage i manju potrošnju.

Nakon što je na Sajmu automobila u Frankfurtu 2009. godine predstavljen Grancabrio, za ovu godinu Maserati će sve to unaprediti modelom GranCabrio Sport. Novi model je zamišljen kao "parnjak" GranTurismo S modelu, odnosno sve vozne karakteristike će biti za nijansu bolje, a kompletan automobil će imati akcenat na sportskim performansama.

Image

 

4,7 litarski V8 uparen sa šestostepenim ZF menjačem je preuzet iz Quattroporte Sport GT S modela, a u ovoj karoseriji proizvodi 450KS i 510Nm. Inženjeri Maseratija su unapredili Ferrari agregat koji sada još brže reaguje na komandu gasa, a da pri tome troši 6% manje goriva nego ranije. Maksimalna brzina GranCabrio Sport modela je 285kmč.

Image

Image

 

Šestostepeni ZF menjač je opremljen unapređenim MC Auto Shift programom koji je posebno razvijan za ovaj model i koji obezbeđuje bolje i brže reakcije automatskog menjača. Unapređeno ogibljenje je pozitivno delovalo na vozne karakteristike, a zbog svih tih unapređenja i kočioni sistem je pojačan kako bi se izborio sa boljim performansama u svim aspektima vožnje.

GranCabrio Sport će se isporučivati u posebnoj boji, ukoliko standardna paleta Maserati programa ne odgovara – Rosso Trionfale. Isporuke počinju tokom leta 2011. godine.

Prethodni tekstRolls-Royce 102EX – elektični luksuz
Sledeći tekstPrezentovan Smart Fourspeed
Večni entuzijasta.