Šampion Mihael Šumaher je na samo nedelju dana od Velike nagrade Monaka i dalje glavna tema u Formuli 1. Ralf Šumaher smatra da njegov brat neće osvojiti osmu titulu, legendarni Alan Prost očekuje da će se Šumi oprostiti već na kraju nove sezone, dok mediji najavljuju da će Nemca za volanom Ferarija od 2007. zameniti motociklista Valentino Rosi.
– Žao mi je što ovo govorim, ali Mihael neće doneti osmi trofej u porodicu. Ne, ne sumnjam u njegove vozačke kvalitete. Jednostavno, Ferari nije ubedljiv kao prethodnih godina – rekao je Ralf Šumaher koji vozi za Tojotu. Francuz Alan Prost je siguran da je ovo poslednja sezona za najvećeg vozača u istoriji F1. – Mislim da će se Mihael oprostiti, osvojio titulu ili ne. Slično je uradio Mika Hakinen koji nije pričao o penzionisanju, ali su njegovi rezultati govorili da je kraj blizu. Znam da Šumaher ističe kako uživa u Formuli 1. Međutim, više se radi o navici i zavisnosti nego o pravom uživanju – dodao je Prost.
Davide Brivio, sportski direktor Jamahe, rekao je da neće produžiti ugovor sa Valentinom Rosijem za 2007. jer će italijanski motociklista tada biti u Formuli 1.
– Nećemo ni razgovarati o novom ugovoru. Rosi je odlučio da pređe u F1 i mi poštujemo njegovu odluku – izjavio je je Brivio.
Rosi je više puta bio gost Ferarija, a sam Mihael Šumaher je rekao da bi voleo da italijanskog motociklistu vidi za volanom bolida Formule 1.
– Retkima je poznato da sam trkačku karijeru počeo u kartingu. Tek sam kasnije prešao sa četiri na dva točka. Formula 1 je moja velika ljubav. Ugovor sa Jamahom mi ističe 2006. i sve je moguće – zagonetan je 26-godišnji Valentino Rosi.
izvor Blic
kraljine vaaaalleeeee i suuummmmmiiiiii 2 najveca idola 😉
formula govno je velko