2011 Ford Mondeo

0
2235
Image
NAS SPONZOR

 

Nova generacija Mondea je predstavljena. Novi Mondeo će naprednim tehnologijama, efikasnim motorima i svežijim izgledom pokušati da zadrži i poboljša svoje pozicije u srednjoj klasi (D segment).

Udarni noviteti su poboljšanja na EcoBoost i TDCi agregatima, koji su postali još efikasniji – više snage i manje štetnih emisija. 2006. godine smo prvi put pisali o aktuelnom modelu, da bi smo ga 2007. detaljno predstavili i bili na domaćoj promociji tog modela. Sada, nova generacija pokušava da dodatno unapredi sve vrline postojećeg modela i ispravi propuste.

Image

 

Nakon značajnih unapređenja na modelima S-MAX i Galaxy, novi Mondeo će biti najnoviji model koji je restilizovan u skladu sa evolucijom Ford kinetičkog dizajna.

Image
 

Za pogon novog modela će po prvi put biti iskorišćeni i potpuno novi 2,0 EcoBoost sa 240KS, koji je nastao evolucijom istog motora sa 203KS. Što se dizelaša tiče i tu imamo novog snagatora – 2,2 litarski Duratorq TDCi razvija celih 200KS. Unapređenj je i 2.0 TDCi, koji se isporučuje u varijantama sa 115, 150 ili 163KS. Postojeći benzinci sa 1,6 i 2,0 litara zapremine su neizmenjeni. Novi 1,6 litarski agregati iz EcoBoost i Duratorq familije još uvek nisu predstavljeni, već će to biti učinjeno nešto kasnije tokom životnog veka Mondea. Ford će u Mondeu ponuditi i novi PowerShift DSG menjač.

Image
 

Novi model će odmah biti predstavljen u limuzinskoj i karavan karoseriji. Najupadljiviji element novog dizajna su dnevna LED svetla, koja su uklopljena u potupno novi prednji deo automobila. Zadnja svetla su u potpunosti izrađena u LED tehnologiji.

Image
 

Unutrašnjost je potpuno nova, sa ciljem da se enterijer učini još kvalitetnijim i elegantnijim. Unutrašnje osvetljenje je takođe napravljeno pomoću LED tehnolgije.

Što se sigurnosti tiče, Ford će ponuditi čitav spektar sistema za asistenciju vozaču, koje se oslanjaju na podatke koje prikuplja nova kameri visoke (optičke) osteljivosti koja se nalazi na vrhu vetrobrana.

Prethodni tekstF1 Velika Nagrada Belgije 2010 (13/19) – slobodne probe
Sledeći tekstHeico Volvo S60
Večni entuzijasta.