Rolls-Royce je potvrdio planove za proizvodnju kupea baziranog na konceptu pod oznakom 101EX, koji je predstavljen u Ženevi prošle godine. Novi model će se pridružiti na tržištu limuzini i Drophead kabrioletu naredne godine.
Rolls-Royce kupe će koristiti platformu modela Phantom, imaće dovoljno mesta za četiri osobe, a pokretaće ga V12 motor zapremine 6.75 litara. Maksimalna snaga ovog motora je 453 KS, dok je maksimalni obrtni momenat 720 Nm. Ogibljenje i šasija nešto kraćeg kupea biće blago modifikovani u odnosu na limuzinu, što govori da će akcenat biti stavljen na užitak vozača.

Kupe će biti pozicioniran između limuzine i Drophead kupea, a izvršni direktor BMW-a, Norbert Reihoffer, je potvrdio da će Rolls-Royce predstaviti i potpuno novu limuzinu, koja će biti pozicionirana ispod Phantoma. Međutim, ovu limuzinu možemo očekivati krajem ove dekade po ceni koja će se kretati od 250,000 do 300,000 dolara.

