BMW na 12 časova Sebringa – danas i pre 40 godina

0
1233
NAS SPONZOR

Kako bi propisno obeležio 40 godina od kako je prvi put zabeležio pobedu na Sebringu, BMW će svoje Z4 GTLM trkačke automobile obojiti u boje identične onima koje su nosile BMW 3.0 CSL „mašine“ iz 1975. godine.

BMW Team RLL će na 63. održavanju jedne od najprestižnijih trka u SAD, 12 časova Sebringa, na prvi način obeležiti i sopstveni jubilej – 40 godina od kako je BMW zabeležio svoju prvu pobedu na ovoj trci i to sa ništa manje legendarnim BMW 3.0 CSL.

Naravno, vozači koji su obeležili te godine, će takođe biti prisutni – pobednici trke iz 1975: amerikanci Brajan Redman i Sem Pouzi, kao i nemačka legenda Hans Joakim Štuk. Na trci će pored tadašnjih vozača biti prisutan i prvi direktor BMW Motorsport GmbH – Johen Nerpah.

Na prezentaciji je vozačku dužnost imao aktuelni vozač BMW RLL tima, Bil Oberlen, koji je sve zvanice BMW tima provozao u BMW Z4 GTLM automobilu.

Kada je u pitanju BMW na tlu SAD, ta 1975. godina je bila veoma bitna. Osnovan je BMW Severna Amerika, a samo nekoliko dana nakon toga zabležena je pobeda na Sebringu. Ove godine BMW je sezonu započeo osvajanjem drugog i četvrtog mesta u GTLM klasi na 24 časa Dejtone, a tim se nada da će rezultat na još jednom klasiku, 12 časova Sebringa, biti još bolji.

Prethodni tekstBG Sajam: KIA najava
Sledeći tekstŽeneva: Nissan eNV200 – elektro mini bus
Večni entuzijasta.