Ovo su špijunski snimci sa testova nove generacije Mazde 3, uključujući prvi prikaz izgleda unutrašnjosti ovog modela. Sa snimaka iz Nemačke se može zaključiti da je prednji kraj podseća na novu Mazdu 6, odnosno da je čitav automobil urađen u Mazdinom dizajnerskom stilu Kodo.
Premijera nove Mazde 3 može se očekivati na Sajmu automobila u Frankfurtu u septembru ove godine. U automobil će se ugrađivati benzinski i dizelski motori, a u toku je i rad na limuzinskoj varijanti, čija premijera bi trebalo da usledi ubrzo posle predstavljanja hečbeka.
Snimak enterijera otkriva da je unutrašnjost Mazdinog hečbeka značajno prerađena i usklađena sa najnovijim modelima ovog japanskog proizvođača. Jednostavan, čist izgled centralne konzole sadrži funkcije za kontrolu grejanja i hlađenja, a iznad se nalazi LCD ekran. Dodatne kontrole nalaze se odmah iza palice menjača.
Mazda 3 je debitovala na tržištu 2003. godine i brzo je stekla ugled kao automobil solidnih performansi i dobre upravljivosti koji donosi prijatan osećaj u vožnji. Redizajn je izvršen 2009. godine, a automobil je zadržao sve kvalitete, osim dizajna, koji nije bio po ukusu svih.
