WTCC: Zengo Motorsport koristi Hondu 2013. godine

0
1392
13wtcc_zengo_civic.jpg
NAS SPONZOR

WTCC tim iz Mađarske, Zengo Motorsprt, obezbedio je fabričku podršku Honde za naredne dve godine. Jedini vozač ekipe, Norbert Mihelic će naredne dve sezone biti za volanom nove Honde Civic. 

Norbert Mihelic je prethodne sezone obezbedio sebi i ekipi trofej u kupu nezavisnih timova, a naredne dve godine će voziti automobil povratnika u WTCC, Hondu Civic. Podsećamo ekipa Zengo Motorsport je do sada koristila BMW 320TC automobil i prelazak na Hondu ostavlja drugog vozača ekipe, Gabora Vebera, bez mesta za narednu godinu. Mihelic je imao sjajnu pobedu prethodne sezone na trci u Mašarskoj, a prelazak sa BMW-a koji ima pogon na zadnjoj osovini, na Hondu koja ima pogon napred, neće biti lak. "Gledano sa tačke gledišta vozača u početku neće biti baš lako preći sa zadnje na prednju vuču, ali uz podršku Honde i rad ekipe mogu da se posvetim dugoročnim planovima" izjavio je Mihelic.

 

13wtcc_zengo_civic1.jpg

 

Prelazak na Hondu neće ekipu Zengo Motorsport prebaciti u fabričke posade, tako da će ostati u konkurenciji nezavisnih timova. Međutim ekipa će imati punu podršku Honde, pa će imati i pristup fabričkim poboljšanjima tokom sezone. Automobili koje će koristiti i fabrička ekipa, JAS Motorsport, se rade u Italiji, dok se motori dopremaju iz Japana. Zengo Motorsport ekipa će u ovome imati podršku lokalnih Honda dilera. 

 

 

Prethodni tekstOpel objavio desetogodišnji plan oporavka
Sledeći tekstPredstavljen Renault Captur