Renault Wind – novo ime za Twingo CC

0
2793
Image
NAS SPONZOR

 

Renault će na predstojećem salonu automobila u Ženevi predstaviti još jedan novitet u svojoj ponudi – model Wind, odnosno kabrio-kupe (CC) verziju modela Twingo. I baš kao što kaže Renault u svojoj najavi modela Wind, Twingo CC je zaista i "breath of fresh air" (dašak svežeg vazduha) u ponudi kabrioleta.

 

Image
 
Image Image
 
Image Image
 
Image 

U pitanju je kupe-kabriolet dvosed dužine samo 3,83m, kojeg ponjviše karakteriše zanimljiv način otvaranja/zatvaranja krova, a sam proces traje samo 12 sekundi. Ovako kratko vreme podizanja, odnosno spuštanja krova u potpunosti menja pristup vožnji kabrioleta, pa će vozači moći da iskoriste svaku priliku da se voze sa spuštenim krovom.

Image

Image  Image

 

Wind, iako kabriolet, nudi solidan prtljažni prostor od 270l, bez obzira u kom se položaju nalazi krov.

{youtube}u_jvd1z8abM{/youtube}

 

Tehničkih podataka još uvek nema, ali treba očekivati istu ili vrlo sličnu ponudu pogonskih agregata kao i kod Twingo modela.

Prethodni tekstLambretta se vraća u motoGP šampionat
Sledeći tekstZimski F1 testovi – Valensija, 2. februar
Večni entuzijasta.