Promena pravila za WRC 2005

0
3256
NAS SPONZOR

FIA je pored dolenavedenih promena pravila ya WRC takmičenje od sledeće sezone, produžila termin kada će doenti konačnu odluku o načinima da se pojeftini takmičarska sezona što se tiče konstruktora i privatnih timova. Novi termin do kada će biti moguće davati predloge za modifikaciju postojećih pravila je decembar mesec umesto originalno postavljenog oktobra kao kranjeg termina.

FIA je takođe donela i sledeće promene koje će se odnositi na predstojeću sezonu 2005.

Restartovanje na reliju:
Ukoliko je neka posada odustala tokom prvog ili drugog dana, moguće je da restartuje reli sa početkom sledećeg dana. Posada će biti penalizovana sa 5 min plus vreme najbržeg vozača iz te klase za svaku propuštenu etapu.

Brzinci:
Ukupna dužina brzinaca mora biti minimalno 340km i maksimalno 360km.

JWRC:
Broj relija za JWRC je 8 sledeće sezone, a vozači moraju unapred da prijave na kojih 7 će učestvovati da bi im se plasmani računali za šampionsku titulu.

Prodakšn (N) klasa:
Šampionat će se voziti na 8 relija, a vozači moraju uanpred prijaviti na kojih 6 će učestvovati da bi mogli da učestvuju u borbi za šampionsku titulu. Prijavljivanje mora da se obavi najkasnije do 30. novembra 2004.

Prethodni tekstHolden Torana TT36
Sledeći tekstBrdska trka na Avali 2004 – Trening
Večni entuzijasta.