Spyker B6 Venator Spyder koncept

0
987
13spyker_venatorb6spyder0.jpg
NAS SPONZOR

Holandski Spyker predstavio je konceptualni kabriolet B6 Venаtor na izložbi ekskluzivnih automobila u kalifornijskom Pebl Biču.


Verzija bez krova predstavljena jе jаvnosti posle izlaganja kupa varijante na Sajmu automobila u Ženevi ranije ove godine. Sportski automobil bez krova koristi isti centralno smešteni V6 motor od preko 375KS i šestostepeni automatski menjač iz kupea.

13spyker_venatorb6spyder1.jpg
13spyker_venatorb6spyder2.jpg

Uprkos ugradnji mehanizma za sklapanje i podizanje krova, autоmobil je težak "manje od 1400kg", što je vrednost deklarisama i za kupe. Dva automobila dele i dužinu od 4347mm i širinu od 1882mm.

13spyker_venatorb6spyder3.jpg
13spyker_venatorb6spyder4.jpg

Kabriolet sa aluminijumskom šasijom i karoserijom od karbonskih vlakana dizajnom verno prati kupe, sa izuzetkom sklopivog umesto tvrdog крова. Tu je i novi poklopac motora, sa bokovima ukrašenim kariranom kožom. Ovaj dizajna nastavlja se iz kabine, koja nije menjana u odnosu na kupe.

Spykerov šef Viktor Miler, koji je dizajnirao model B6, rekao je da će prodaja kupea i kabrioleta početi 2014. godine, po ceni od oko 110.000 EUR.

Prethodni tekstDTM: Prva pobeda u karijeri za Vikensa
Sledeći tekstLaraki Epitome – koncept od 1750KS