Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 29

Thread: Uputstvo uradi sam - Dezinfekcija klime

  1. #11
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    To je Zmaj rekao da je odradio kući, i ja radim svakih mesec dana kad krene leto i ne smrdi mi unutra. A tema se zove dezinfekcija, niko nije govorio servis. Ono što sam objasno je šta se obično radi u svim tim ovlaščenim servisima koji te za "čišćenje" klime rebnu 5000 dinara pa čisto da ljudi to odrade sami svakih pola godine umesto da se lišavaju para.

    He who loses control, loses.

  2. #12
    Junior Member Banee's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    6

    Default

    Samo za dezinfekciju ima da se kupi sprej sa nekih 30-50cm creva sa rasprsivacem na izlazu.
    To crevo se gurne u isparivac,a rasprsivac se pobrine da se ceo isparivac dezinfikuje.Nakon toga se ukljuci klima da malo radi kako bi vazduh koji prolazi kroz isparivac dodatno uvukao sredstvo u unutrasnjost isparivaca
    Ovaj nacin dezinfekcije je pogodan i za tunele,ali nakon ovoga (pola sata nakon prskanja),potrebno je isprati tunele i isparivac vodom i ostaviti auto da se izluftira.

  3. #13
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Da li ima dopuna izmena postupka koji je opisao Bruyo? Da li je izasao neki patch u medjuvremenu ?

    Soko, pomenuo si u mojoj temi posebno sredstvo koje se koristi za dezinfekciju i deo postupka. Da li moze malo vise o sredstvu i postupku? Da navratim do tebe da mi objasnis?

  4. #14
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Verovatno je slicno ili cak isto sredstvo koje se pominje u poruci iznad. Kroz to crevo se ubrizgava tecnost koja ekspandira u penu i svojim sirenjem puni ventilacioni sitem i stize do (teorijski) svakog dela. Nakon nekog vremena se opet pretvori u tecnost i iscuri napolje sa kondenzatom.

    Navrati.
    Tu sam na Vidikovcu, 2 coska od "dragon's lair"
    Mozemo posle na test guma - tu je Kosutnjak.
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  5. #15
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    U kom vremenu si tamo, mogao bih navratiti neki dan tokom "pauze"?

    Inace, u ovo vreme na kosutnjaku u paketu sa paljenjem guma ide i ispravljanje limarije

  6. #16
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Nisam radio reviziju
    Samo promeni i filtere vazduha ako nisi

    He who loses control, loses.

  7. #17
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Quote Originally Posted by Soko View Post
    Kod mene u firmi prodajemo penu u boci za ciscenje isparivaca i instalacije. Ubrizgava se crevom duboko u ventilacione kanale, pena unutra raste, siri se i dolazi do isparivaca i prolazi kroz rebra.
    Nije losa stvar a nije puno ni skupa.
    Uzeo u Wurth prodavnici u Zemunu[Only registered and activated users can see links. ]sa crevom i gledam uputstvo, ali je ono malo drugacije nego sto ste opisali ranije, guranje creva duboko u ventilacioni otvor.

    Uputstvo za upotrebu>
    • Isključiti sistem za ventilaciju i klima uređaj.
    • Ubaciti crevo u cev za odvod kondenzata sa hladnjaka klime.
      Upotrebiti polovinu sadržaja boce (prskati oko 30 sekundi).
    • Rastvorene nečistoće sa hladnjaka klime bez problema ističu kroz cev za odvod kondenzata.
    • Ostaviti sredstvo da deluje 10 minuta pre ponovnog uključenja
      klima uređaja.
    *Jedna boca dovoljna je za dve upotrebe

    Kako da nadjem cev za odvod kondenzata, zasad mi ne polazi za rukom?

    Pomenuse mi jos jedno[Only registered and activated users can see links. ] - Quick Fresh, mozda vise za moj nivo strucnosti, pa se razmisljam da zamenim ovo za njega.

    Uputstvo za Quick Fresh>

    Isključiti klima uređaj, uključiti ventilator i podesiti na maksimalnu brzinu, temperaturu podesiti na minimum. Postaviti bocu ispred usisnog dela
    ventilacionog sistema (ispred nogu na prednjim sedištima) i pritisnuti ventil na boci. Zatvoriti vrata u toku primene sredstva (oko 10 min.).
    Last edited by VIP; 19th December 2013 at 09:53.

  8. #18
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Vidim da ima i [Only registered and activated users can see links. ] na koje ste mislili, a koje ide u otvor za ventilaciju, ali njega ne nalazim na nasem wurth sajtu

  9. #19
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Trebalo bi da moze da se pristupi crevu za odvod kondenzata iz kabine, iako ovo upustvo nije za moj accord, verovatno je slicno [Only registered and activated users can see links. ]

  10. #20
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Trebalo bi da se može pristupiti istom sa spoljne strane. Leti je lako utvrditi gde je upališ klimu i gledš gde se stara barica i tačno iznad je otvor za kondenzat
    Kad dođem kući pogledam u zbirci uputstava ako imama pa ti pošaljem sliku.

    He who loses control, loses.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •