Page 1 of 18 12311 ... LastLast
Results 1 to 10 of 171

Thread: Koji sledeći auto (bivÅ¡i naziv Astra J)

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default Koji sledeći auto (bivÅ¡i naziv Astra J)

    Da prebacim diskusiju iz polovnjaka...

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    EDIT: Nego, zaboravljam danima već da prijavim mog omiljenog polovnjaka. Čekam bankara da mi kaže procenu za kredu, pa zovem da im dam ponudu.
    Ako me ovi iz Mirkosa ne oteraju u materinu, možda i kupim

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Dizeli uvek lepo izgledaju na papiru, ali isto tako znam da ću samog sebe da mrzim za 6 meseci. Al je situacija trenutno bremenita okolnostima, tako da moram da napravim kompromis i da kupim auto na kome neću baÅ¡ mnogo da izgubim ako ga zavaljam za 2 godine.
    Ode mi auto ispred nosa. Dok sam ja zatvorio konstrukciju, neko ga bezecovao. Čovek iz Mirkosa mi kaže, imam joÅ¡ jednu sa joÅ¡ boljom opremom, ali je 1.4T. Ja reko, malo mi to, da je 1.6 pa da pričamo. Čovek odgovara da je 1.6T "prejak". Reko, ako ti tako kažeÅ¡ - onda ok.

    Elem, čitao sam da li 2.0 CDTI muče standardna nemačka dostignuća zvana "redovno dolivanje ulja". Čini se da su uspeli da dosegnu zenit inžinjerskog poziva i konstruiÅ¡u motor koji na 10K km ne potroÅ¡i 30% ulja. Sad, da li je to nusprodukt ovladavanja konstruisanja dobrog rashladnog sistema motora ili je neÅ¡to treće - nije ni bitno.

    Na tržiÅ¡tu je trenutno jedino Opel zanimljiv da se kupi, ako hoćeÅ¡ auto koji ima solidan motor i da je kupljen u Srbiji. Ima samo jedan optimista sa 1.6T benzincem koji traži 13K za auto iz 2011, a nov sa sajamskim popustom koÅ¡ta 16K. Da podsetim, Astru smo vozili dva puta sa 1.6T motorom, jednom ja u [Only registered and activated users can see links. ] i jednom Rejser kao [Only registered and activated users can see links. ].

    Dizelki ima da se probere, ali od onoga Å¡to je kupljeno ovde, da nije automatik i da nije pređeno preko 100K ima samo par komada.

    Nije da sam oduÅ¡evljen dizel Astrom, ali auto mora da ide na kredu Å¡to mi isključuje odlazak napolje po auto koji bi mi pasovao. 2.0 dizel ide lepo u toj karoseriji, tu nema dileme. Nije baÅ¡ CTR da ga Å¡niram ujutro kroz KoÅ¡utnjak, ali mi to neÅ¡to nije prioritet, koliko mi je prioritet da držim 150 na 2500 obrtaja.

    Å*to se opreme tiče, "klot" Cosmo je sasvim korektan. Zapravo, trebaju mi pored standardne opreme joÅ¡ samo dnevna svetla i BT. Na žalost Opel ne nudi Å¡iber za Astru, a to je jedino Å¡to volim da imam u kolima. Ksenoni, aktivna Å¡asija i druge aktivne/proaktivne zezalice su baÅ¡ nisko na spisku želja.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    Elem, čitao sam da li 2.0 CDTI muče standardna nemačka dostignuća zvana "redovno dolivanje ulja". Čini se da su uspeli da dosegnu zenit inžinjerskog poziva i konstruiÅ¡u motor koji na 10K km ne potroÅ¡i 30% ulja. Sad, da li je to nusprodukt ovladavanja konstruisanja dobrog rashladnog sistema motora ili je neÅ¡to treće - nije ni bitno.
    Ne znam samo odakle ti ovo. Neću da budem Nidžolovac, ali znam da dizeli ne troÅ¡e ulje kod Opela.
    Možda si pobrkao sa benzicima jer oni znaju da posrču, ali eto kod mene i joÅ¡ kod jednog druga sa 150cdti ne troÅ¡i ni 10% ulja na 10k.
    Nije Å¡to ga ja vozim, ali sam i pričao o tome sa ovima iz servisa i kaže da mu to GM ulje lepo paÅ¡e. Jeste socijala, ali ako ga ne pije zadovoljan sam.

  3. #3
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,770

    Default

    Zmaju, ako može nekako da pomogne: drugar uzeo polovnu 2.0 dizelku Cosmo 160 KS automatik iz uvoza sa 160k km (čuvenih) iz 2012 čini mi se. 9000€ plaćen.
    Prošle nedelje brat preuzeo u Mirkosu novi karavan 1.6 dizel sa 136 KS čini mi, mada treba proveriti tačne podatke.
    Inače, njegova prethodna Astra koja je bila prilično izranjavana i sa crknutim motorom je i dalje kod Mirkosa na polovnjacima, sređena i našminkana.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  4. #4
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Quote Originally Posted by vrh13 View Post
    Ne znam samo odakle ti ovo. Neću da budem Nidžolovac, ali znam da dizeli ne troÅ¡e ulje kod Opela.
    Možda si pobrkao sa benzicima jer oni znaju da posrču, ali eto kod mene i joÅ¡ kod jednog druga sa 150cdti ne troÅ¡i ni 10% ulja na 10k.
    Nije Å¡to ga ja vozim, ali sam i pričao o tome sa ovima iz servisa i kaže da mu to GM ulje lepo paÅ¡e. Jeste socijala, ali ako ga ne pije zadovoljan sam.
    Odakle mi šta? Smelost da pomislim da Opel motori troše ulje?

    Ja podelio ono Å¡to sam naÅ¡ao na nemačkim forumima, a ako moje nepoverenje vređa nekog iz Opel inžinjerskog tima.... žao mi je.

    Quote Originally Posted by Heinz View Post
    Zmaju, ako može nekako da pomogne: drugar uzeo polovnu 2.0 dizelku Cosmo 160 KS automatik iz uvoza sa 160k km (čuvenih) iz 2012 čini mi se. 9000€ plaćen.
    Ne gledam strance, ni matike. Ali, okej cena je tu negde. Mene zanima benzinac, ali je tu baš slab izbor, tako da je dizelka nužno zlo.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #5
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    kad ti je insignia prevelika
    mene bi bar privukli pa pogledam i razmislim [Only registered and activated users can see links. ]
    neko trampio za audi, dosta mu bilo opela

    onaj sto trazi 12.5k za astru, baga, ima auto bas dosta opreme, a njemu verovatno nije nesto frka da proda, pa drzi cenu. nova astra u toj opremi je oko 21-22k cimi se, sto ispada "half price car" za 4 godine star auto, sto dodje tu negde...

    posto ne prelazis neki veci broj km, sto se moze zakljuciti po brojci koju ima swift na cajgeru, mozda bi mogao da uvrstis u izbor i nesto sto je preslo oko 100k km za 3-4 godine. cena ce biti manja, a u tom auto ces imati sigurno par godina voznje bez problema, pa posle moze na prodaju...
    Last edited by LordRaceR; 10th April 2015 at 23:57.
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  6. #6
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    Odakle mi šta? Smelost da pomislim da Opel motori troše ulje?

    Ja podelio ono Å¡to sam naÅ¡ao na nemačkim forumima, a ako moje nepoverenje vređa nekog iz Opel inžinjerskog tima.... žao mi je.
    Ne znam čemu cinizam ali neću da ulazim u to.

    Ja ti samo prenosim utiske, em lične, em od poznanika i servisa u koji sam odlazio.
    Pride svemu, dosta sam vrteo o tim dizelkama na engleskim forumima i nigde nisam naleteo na tako neÅ¡to Å¡to se tiče potroÅ¡nje ulja između malih servisa.

    Ok, ne znam nemački, pa ne čitam njihove forume, ali ako si naÅ¡ao tamo samo joÅ¡ jedan + o saznanjima.

  7. #7
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Quote Originally Posted by vrh13 View Post
    Ne znam čemu cinizam ali neću da ulazim u to.

    Ja ti samo prenosim utiske, em lične, em od poznanika i servisa u koji sam odlazio.
    Pride svemu, dosta sam vrteo o tim dizelkama na engleskim forumima i nigde nisam naleteo na tako nešto što se tiče potrošnje ulja između malih servisa.

    Ok, ne znam nemački, pa ne čitam njihove forume, ali ako si našao tamo samo još jedan + o saznanjima.
    Da, gorak odgovor je ničim izazvan, ali to valjda ide sa godinama? Nemam opravdanje, pokušaj da zanemariš moje ponašanje

    Elem, ja bih proverio potrošnju ulja za bilo koji automobil koji mi ozbiljno razmatram da kupim. U današnje vreme konstruktori proglase pola litra u granicama normalnog i nikom ništa. A ti proveravaj i dolivaj. Nije mi do love za ulje, nego do toga da to neću da radim. Zato sam i proveravao dizelku, da se ne dobijem nervni slom šest meseci nakon kupovine. Zaključak nemačke ekipe je da dizeke 160, 165 i 195 ne troše ulje.

    Kod nemaca sam prevashodno čitao šta se dešava sa 1.6 SIDI turbakom, pošto mi trenutni popust na Opel automobile u kombinaciji sa beskamatnom kredom baš ide na ruku. 1.6T Cosmo bi me izašao ispod 17K.

    Neko me je pitao oko tih popusta. Opel ima neku kretensku foru gde se ti popusti ne vide na opel.rs, nego moraš da odeš kod dilera da konfigurišeš konkretan model i onda vidiš i popust. Na taj 1.6T Cosmo ide 4500E popusta.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #8
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Wow, koje cifre. Je l to za karavan? Å*to ono reče da ne bi klasu iznad kad je već toliko povoljna?
    Astra ima više gepeka?

  9. #9
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Ma veća je Insignija po svim parametrima od Astre, nego mi to velik auto za moje potrebe.

    EDIT: Ja gledam hečbek, karavan Astra je nešto skuplja - ne znam koliko.
    Last edited by zmaj; 12th April 2015 at 10:03.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #10
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,770

    Default

    Bratov karavan je izašao nekih 2 mil. dinara.

    TT
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •