Results 1 to 3 of 3

Thread: Kupovina Swift Sport (RS416) - 2005

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    2

    Default Kupovina Swift Sport (RS416) - 2005

    Prvo bih da pozdravim ekipu ovde! Evo jednog mog posta uz jutarnju kafu
    Javljam se kao do bivsi vlasnik Swifta iz 2007. (benzin 1.3) i novog Ignisa iz 2019. (benzin 1.2) i kao aktuelni vlasnik Mazde 3 sedana (G122 e-skyactive) koja je nov auto; i kao budući vlasnik nekog dobrog gradskog malisana.
    Za oba auta mi je jako zao sto sam bio prinuđen da ih prodam..
    Prvo sam prodao Ignisa pre par god kada sam kupovao stan, jer mi je bila potrebna dodatna lova za renoviranje.
    Nakon toga dodjem u posed navedenog Swifta, sa pravom pređenom km od 56.000 km.. oko tog auta postoji čitava istorija koja nije tema ovde. Jedno ću samo reci, a to je da mi je bolje legao od 12 godina mlađeg Ignisa..

    Sada sam/smo samo sa novom Mazdom 3 i sa takvom limuzinom jako tesko moze da se funkcionise po BG, pogotovo jer nemam garazni prostor. Uz to zelja mi je da se taj auto koliko toliko sačuvam od ostalih, blago rečeno nepromisjenih, učesnika u saobraćaju

    Jedino sto mi je preostalo da ponovo potrazim starog dobrog Swifta, a kako je Sport iz te generacije bio uvek tiha patnja, samo njih gledam..
    Za Mazdu sam se ispravio finansijski dosta vise nego sto sam planirao, pa mi je sada u glavi da me ne zakopa jedan polovnjak..

    Voleo bih da čujem misljenje o Sportu iz te generacije..generalno, ako neko od vas ima iskustva s tom masinom..

    Na oglasima su svi izmrcvareni lesevi, ali pojavio se i jedan zanimljiv primerak.
    Kod vlasnika je 9 godina i to je jedino sto znam o njemu. Nikako da se organizujem da odem..
    Link ka PA je ispod. Mislim da mu je početna cena bila 5500?

    [Only registered and activated users can see links. ]
    Last edited by paliic; 6th March 2024 at 07:02.

  2. #2
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Meni je stran taj koncept ispruzim se da kupim automobil i onda ga ne eksploatisem. Mislim ja sam medj' manjinom, jer vidim da dosta raje uziva u posedovanju automobila. Za taj novac uvek imas luksuz da rentiras automobil koji zelis kada zelis.

    E sad tema, Zmaj ima ovu generaciju posle i verovatno nema neke vasionske razlike. Ja bih rekao da ti automobili nemaju neke izrazene slabe tacke, sem ako menjac nije sklon problemima kao taj na 1.3 verziji.

    U svakom slucaju podrzavam izbor, mali atmosferac koji se lepo vrti i praktican, zabavan za grad, nema bolji recept.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    2

    Default

    U pravu si da treba eksploatisali svaku ma?inu u koju je ulo?en novac, ali ovaj auto mi nekako nije legao kao multipraktik... To sam u startu znao, tako da se u praksi to i pokazalo.. Verujem da je Mazda 3 hečbek upotrebljivija u gradu, ali ciljano sam tra?io sedana kao porodično vozilo.
    Često imam situaciju da uskočim mojim ljudima, kada na gradili?tu zafali kakav materijal.. To nije obim tereta za nekog pikapa, ali često to bude bunt ovoga ili onoga puno pra?ine i sl.. Uterati nov auto u blatnjavo gradili?te..

    Sent from my V2109 using Tapatalk

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •