Sticajem prilično srećnih okolnosti, kupljena zamena za Megana.

Auto je napravljen početkom marta, stigao u Srbiju početkom juna, dok sam ja zavrÅ¡io finansije i osiguranje preuzet bukvalno pred polazak na more. Spakovan u garažu gde je pregremeo ovaj niz orkana, tornada, monsuna. Nisam imao prilike ni da ga mnogo vozim, evo sad za vikend sam iÅ¡ao do Kule da odvezem jednu karting turu i sa tih ~300km sam uspeo da napabirčim oko 500km. Generalno nisam pobornik "italijanske razrade", tako da ću da odradim staromodni pristup - relativno laganih 1000km, promena ulja&filtera i onda može malo gasiranje.

Auto je u jednom trenutku bio apsolutni JuTjub hit gde se tu kurta i murta nalazio da proceni dobro i loše. Kupio sam ga bez gledanja i probanja, što sam mislio da nema šanse da mi se dogodi u životu, ali eto - demantovan sam.

Auto troÅ¡i neko baÅ¡ moderno 0W20 ulje, trenutno osim Tojote kod nas samo joÅ¡ Ravenol nudi ulje u toj specifikaciji. Verovatno kako ulje bude ulazilo u Å¡iru primenu će i ostali da proÅ¡ire specifikaciju postojećih ulja. Vidim da je Motul apdejtovao 300V, tako da je i to ulje kompatibilno.

Auto ko auto je zanimljiv. JoÅ¡ ga nisam vozio "u besu", ali mi ovako na max 3500 obrtaja i samo sa delimičnim pritiskanjem gasa, auto daje Å¡mek ulične trkalice kakv sam imao pre 20 godina kad sam sa 100ks turbine Å¡nirao kroz saobraćaj. Danas gde sad sva "obična" kola imaju po 150ks, naprosto je potrebno viÅ¡e da bi auto mogao da bude u kategoriji ulične trkačice, a da te ne oÅ¡uri neki 2.0 TDI dok vlasnik osvežava instagram fid.

Auto po svom ponaÅ¡anju, ogibljenju i generalno ergonomiji jako podseća na Suzuki Svift. S obzirom da je i Svift imao dosta dobre rezultate u maltene Å¡tok formi kao JWRC kup maÅ¡ina, nekako ta dva automobila imaju baÅ¡ dosta zajedničkog. Naravno, snaga nije baÅ¡ uporediva, ali sve ostalo je vrlo slično.