Klinci porasli, tako da se prohtevi promenili.

Realnost je da nam sad povremeno treba prtljažnik koji može da prihvati ski opremu za četvoro, bicikli na krov i neka elementarna udobnost i motorizacija.

4x4 nije neophodan, dok su matik, dizel i šiber realno vrlo poželjni.

Nisam oduÅ¡evljen Audijem, mnogo mi je tvrdo veÅ¡anje i jedino Å¡to mi odgovara je Allroad koji ide samo sa 3 litre dizelom. Dosta je jaka premija za 3 litre, a kako bi maÅ¡ina bila samo za duge pruge nisam siguran da li je ovo neÅ¡to Å¡to bih plaćao.

Mercedes osim Allterrain mi niÅ¡ta ne Å¡tiklira u karavan verziji, tako da je od drugara iz Å*tutgarta opcija samo B klasa koja može da se nađe napakovana opremom, mada po dimenzijama može da bude na donjoj granici potrebnog.

Ostatak opcija su FauVe - ili Pasat karavan ili Oktavija što je težak paradoks jer Oktavije koštaju više nego ekvivalentni Pasat, a što meni baš i ne drži vodu.

Od ostalog je u igri Insignija, ali je onaj novi model meni ostao u sećanju kao prilično nepouzdana maÅ¡ina, dok je kod starog dizelka neÅ¡to mnogo riknjavala pa nisam siguran da li bih se investirao u druženje sa novim setom majstora.