Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 21 to 30 of 62

Thread: Auto noviteti 2021

  1. #21
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Jen je počeo u tom periodu da pada i padao je negde do 2008 što u kombinaciji sa još par faktora kao što su relativno normalna cenovna politika i odsustvo lowbudget konkurencije koja ih sada pritiska. Plus što je tad bila konjuktura generalno, pa je svima rasla prodaja flet.

    Da nema džija, ja ne bih razumeo ko to zapravo hoće da kupi novo po toj ceni. Ova vest je samo potvrda činjenice da tržište aktivno ne želi taj proizvod po toj ceni.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #22
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    Ima logike, ali opet je i ta rekordna cifra od 300k smesna spram cifri bilo koje druge evropske marke.

    Ja verujem da je primarni faktor lokal patriotizam, flotna prodaja i cinjenica da je zbog cenovne politike ili kursa auto preskup.

    Ne vidim sta tojota nudi vise za takodje jake cifre, sem sto ima proizvode za siroke narodne mase, klot jarise i korole

  3. #23
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ima drugih japanskih firmi koje prodaju lepo i nije problem.

    Vipe sad da treba da izabereš C-SUV do 40k, jel bi izabrao CRV? Zaposliš se negde gde ima službeni auto i kažu evo izaberi za 40-41-42 iljade kola. Mora da je SUV. Mi plaćamo servis, čorbu, gume, sve.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #24
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    Nadji koji to japanski prodaje preko 300k godisnje.

    Ne kazem ja da je honda ista bolja od konkurencije, slazem se da je cena prejaka, ali ne vidim nista tako tragicno u zatvaranju svindona. Ne ide, idu dalje, menjaju strategiju.

    Ako moram da uzmem suv, isti q sta god.

  5. #25
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Nije tragedija, samo realnost situacije. Ova čudna situacija je samo naterala fabrike da što pre seku trulež koji ih slabi.

    Mazda, Subaru i Suzuki su se već dogovorili sa Tojotom, jer je sada apsolutno neophodno smanjiti troškove platformi i praviti univerzalne komponente. Gde će i kako Honda, eto to je zanimljivo da se vidi.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #26
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Preko 300k Nissan, Toyota, Mazda 250k (1/6 prodatih na svetskom nivou), Kia i Hyundai oba preko 300k.
    Oočigledno je da tržite kažnjava Hondu za visoku cenu, loš kvalitet, lošu uslugu, loš odnos uloženo dobijeno, štagod... Kupce su im oteli drugi i to se sad vidi. Meni ni iz džepa ni u džep ali pomalo tužno videti da gigant kakv je Honda toliko kiksira da se efektivno gledano skroz povuče sa tržišta. Da radiće se vozila iz uvoza ali po koju cenu? OK Mazdi nešto ne pretstavlja problem ali oni prodaju vozila

    He who loses control, loses.

  7. #27
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    Pa mazda je ozbiljno uzdrmana koronom koliko vidim pali su sa tih 250 na 150 za 2020. Nisu u nesto boljoj poziciji od honde.

    Ja mislim da honda globalno nema problem, jednostavno nikada u evropi nije imala znacajnu prodaju.

  8. #28
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Svima je prodaja opala, 2020. svakako nije merodavna godina. Merodavnije je da Mazdi, a i ostalim navedenima, prodaja u poslednjih 10 godina raste dok Hondi pada

    He who loses control, loses.

  9. #29
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    Jen je počeo u tom periodu da pada i padao je negde do 2008 što u kombinaciji sa još par faktora kao što su relativno normalna cenovna politika i odsustvo lowbudget konkurencije koja ih sada pritiska. Plus što je tad bila konjuktura generalno, pa je svima rasla prodaja flet.

    Da nema džija, ja ne bih razumeo ko to zapravo hoće da kupi novo po toj ceni. Ova vest je samo potvrda činjenice da tržište aktivno ne želi taj proizvod po toj ceni.
    Vidi, da sad imaš nov CR-V za 25k koliko sam ga ja platio, pa razgrabili bi se za čas

    A sad treba maltene 30% više za isti takav paket u novom modelu, a alternativa realno ni nemaš.

    Opcije u drugim Japancima tek ne postoje, to može misli samo neko ko to ni ne kupuje...

  10. #30
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Daaa... pored sportage, CX5 i Skoda bas bi se lepo proveli. Da ne pričam da ima auto da se kupi za te pare

    He who loses control, loses.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •