Ničim izazvano, Toyota je napravila akciju na Navaku sa Suprom i CHR. Naravno, nit je koga zanimao CHR, novi 2.0 THS pogon i generalno bilo Å¡ta drugo za taj auto, svi su gledali da uhvate Å¡to viÅ¡e vremena mogu za volanom novog Z4.

Meni se životna logistika dosta promenila sa pandemijom, tako da između novog posla, nove organizacije i novih klinačkih obaveza odvojiti vreme da se Å¡unja po novinarskim promocijama postaje sve teže. Ali Supra.

ELem, meni je Supra bila težak udarac kao nekom ko se mnogo ložio na japanske maÅ¡ine iz 80tih i 90tih. Sama činjenica da je Toyota opet (posle GT86 i Subarua) odlučila da većinu posla preda drugima u ruke govori o tome da su se stvari promenile već u samom inženjerskom nastupu japanaca, gde čvrsto verujem da je takva odluka doneÅ¡ena pre 40 godina, tamo bi bilo krvi do kolena od ceremnonijalni samoubistava da im neko drugi pravi sporski auto.

Gledao sam malo po netu, ali auto mi se nije dopadao, niti mi se pozicioniranje dopalo (auto je za broj slabiji od onoga Å¡to je prethodna Supra bila), plus Å¡to posedovanje joÅ¡ jednog bolećivog nemačkog pogona meni nikako ne daje u zbiru kola koja bih kao neÅ¡to priželjkivao.

Uglavnom, na Nataku je doteran dvocifren broj Supri. Ne znam da li su imali neke druge motorizacije sa strane, ali nama su date 2.0 maÅ¡ine. Ne znam iz glave koja je kodna oznaka, ali to 2.0T koji pravi 260KS uparen sa osmostepenim matikom. Snage ima, ali to nije neÅ¡to od čega se sad ostaje bez daha. TUrbina ko turbina, tunjava pri vrhu, jaka nisko i na sredini. Osam brzina čini da posle kratkotrajnih epizoda mojeg menjanja ja prebacim u SPort i teram ga tako. Ovako, gledajući bord kompjuter, potroÅ¡nja je čučala na oko 16l Å¡to mi se čini kao vrlo dobra brojka jer ti automobili su ili peglali po okolini Navaka ili su radili na stazi.

Cena za "bazni" 2.0 je oko 50k, napucane 3.0 maÅ¡ine su oko 70k. Po meni mnogo love za start, ali sa druge strane nekog posebnog izbora na tržiÅ¡tu i nema tako da oko tih 50 soma se može kupiti ili Kajman ili A110 i tu je kraj igranke za čistokrvne kupe sprave. Alfa je digla ruke od 4C, ali i dok je bio u ponudi, on je bio oko 70 Å¡to teÅ¡ko da je moglo da se oceni kao racionalno, a to je posle i tržiÅ¡te pokazalo.

Prvo je bila tura od oko 50km oko Navaka, relativno solidni komadi pravca kroz kukuruziÅ¡ta, malo muvanja kroz okolna sela i sve to po vrlo talasastom ali prilično dobro održavanom asfaltu gde je bilo jako malo udarnih rupa. Kad ove vožnje vode Navak instruktori vozi se dosta konzervativnije (Å¡vabe su nas onomad u PorÅ¡eima po sličnim deonicama provukle ja mislim sa prosečnom brzinom 100+), a i ova grupa gde sam ja bio je bila sa nekim instagram/jutjub momcima, tako da je tempo bio korektno žustar. Uglavnom sam se ispaljivao iz 2-3, stignem da napunim možda četvrtu i u petoj je kraju na oko 130 140 max. Ako bih neÅ¡to sad iskoristio kao udarno to je ogibljenje. Auto je VEOMA udoban, sjajno pegla neravnine i talase. Gume jesu malo deblje nego Å¡to bih ja očekivao u klasi - 275/40 pozadi i 255/40 napred. Ovako debeljuÅ¡ne gume sigurno pomažu da se vožnja učini lagodnijom.

Na stazi je to isto ogibljenje ponovo pokazalo drugačiji temperament gde kao da je sve usporeno. Kad krene zadnji kraj, on to jasno pokaže, pa tek posle toga krene elektronika da koriguje. Na stazi sam ga vozio malo u auto malo u sekvencijalnom, čisto da vidim kakav je matik i...realno ga bih ga u stvarnosti konstantno držao u AUTO. Kad smo odvezli turu, poÅ¡to je bilo malo ljudi, ja fotkam kola vidim dođoÅ¡e natak instruktori da pokupe kola da se provozaju, reko mogu i ja - kaže teraj. Fer plej. Tu onda isteram jedno 2-3 jaka kruga i tu sam konstantno bio u AUTO - ne vidim razlog da se baviÅ¡ menjačem kad on neće da uradi Å¡ta mu ti kažeÅ¡ makar to bilo i pogreÅ¡no (Å¡to i jeste bilo, ali opet). Kad si u manuelnom, neće da Å¡alta na udracu u crveno tako da tu pokuÅ¡avaju da budu posluÅ¡ni, ali eto - ja bi matik tero u matiku, uglavnom je bio pametniji od mene - kratke su brzine, mali opseg obrtaja, stalno mora se radi, a nije neophodno. MOžda kad bi sad imao duže vremena da se naučim, možda bi tu mogao da izvučem neÅ¡to viÅ¡e, ali je baÅ¡ veliko pitanje da li je to gubitak ili dobitak. Kočnice su odlične, nisu se čule uopÅ¡te Å¡to mi se dopada jer smo na Navaku često imali jake automobile koji posle par krugova zavrÅ¡e sa kočnicama, ovde to nije slučaj.

Imam video snimke, ali sam pokuÅ¡avao da pričam dok vozim pa to baÅ¡ i nije neÅ¡to efektno ispalo jer kamerica zbog buke nije razgovetno hvatala Å¡ta pričam, a i bila mi je iza leđa.... Videću da okačim uskoro.