Results 1 to 8 of 8

Thread: Električni perač za kola

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default Električni perač za kola

    Generalno sam lenj - sakloni Bože, tako da ako mora da operem kola to radim preko one stvari, pretandrljam čisto da baš ne bude nečitljiva tablica i to je to. Iako imam i garažu i priključak za vodu i sve što treba, ja opet oteram kola u perionicu gde mi za 700 kinte batica opere kola, a ja ne mrdnem prstom. Za cenu perilice, mogu da oteram kola 20 puta što u praksi znači jedno 5 godina u mom slučaju. Nisam siguran da li je ovo dobra kupovina jer to znači da će onda sigurno da bude pritisak da se kola više ne teraju u perionicu što je pomalo medveđa usluga.

    Sa druge strane, mene cela akcija sa perionicom smara jer mora da odem i da čučim tamo čuku vremena ili da ostavim kola pa posle da se vraćam, što ponekad zaboravim, pa onda ostanem bez kola uveče i tako... U svakom slučaju, teška priča

    Uglavnom, povremeno u Metrou bude popust za Karcher perače, ali tu sad opet ima gomila modela sa beskonačnim varijacijama litri, kubici, prskalice, adapteri. Trenutno nude K3 Full Control koji je ~140E, a koliko sam pogledao brošuru čini se da je otprilike ono što mi treba - treba da operem jednom u dve nedelje auto, bicikle ponekad i verovatno motor ponekad (ako ga uopšte i kupim). Dodatno bi mi trebalo da ispuškiram test automobile jer i često umusavim pre nego ih slikamo, tako da ima i taj momenat.

    Ima neko sa iskustvom oko ovih stvari?
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Senior Member rzeljko's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Budva
    Posts
    908

    Default

    Ja to ne bih radio da sam da tvom mjestu - moraćeš tepihe da pereš jednom mjesečno, pa ti viđi :-D

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    "Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that." Shankly

  3. #3
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default Električni perač za kola

    Iz mog iskustva, i kad imam bas sve uslove za pranje i pristupim tome sa velikim entuzijazmom, to se izduva posle jedno 10-15 i auto ili ne zavrsim, ili ga operem ko od bede. Pare ostavljene u perionici su sasvim ok, bar auto lici na nesto. Dozvolim sebi povremeno puskiranje u ovim uradi -sam perionicama, gde ugledam ove sa krpama koji brisu i lickaju svoja kola. Samo dodam gas da se prosusi na vetru.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  4. #4
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Posao sa puromatom je jedino vredan ako se uzme onaj nastavak za bacanje pene za beskontaktno pranje. Pokvasiš da razbiješ teške naslage, isprskaš penu, sačekaš, spereš. Ako baš hoćeš posle ga i prebrišeš suvom krpom.
    Ili za 200 din sve to odradiš na samouslužnoj i ispereš voskom ili demi vodom iz iste puške.
    Ja sam u suštini sto ko i Miša, jedino što jednom do dva puta godišnje spustim produžni i sam usisam auto jer me mrzi da vadim alat i opremu iz auta da bih ga oterao na usisavanje.
    Samousluzno ga ispuskarim jednom u nedelju-dve a pošto samouslužna prima keš ubacim 50din ako samo treba sprati prašinu posle neke musave kišice.

    He who loses control, loses.

  5. #5
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by bruyoni View Post
    Posao sa puromatom je jedino vredan ako se uzme onaj nastavak za bacanje pene za beskontaktno pranje.
    Puromat? Tako se zove ova đunta, jel? Pazi, kod mene u komšiluku su te samouslužne stanice više opterećene nego perionice, tako da to uglavnom koristim kad je gužva na četkama i to je mahom opcija za test automobile. Moja kola uglavnom vozim kod klasičnog perača.

    Quote Originally Posted by rzeljko View Post
    Ja to ne bih radio da sam da tvom mjestu - moraćeš tepihe da pereš jednom mjesečno, pa ti viđi :-D

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    Jao, to sam zaboravio! Planiram da stavim bek(h)aton ploče ispred, pa kad sam jesenas pitao kako se to čisti, on mi reče za ovu đuntu. A sad vidim u Metrou da ima to na popustu, pa se podestih zadate teme
    Last edited by zmaj; 10th May 2020 at 14:01.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #6
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Da, tako zovu spravu.
    Kod samousluznih bolje ici one blize poslu nego kući, da se ko što Miša kaže auto bolje osuši na vetru

    Behaton ha... računaj na igranku svake dve godine sa preslagivanjem a i češće ako se auto šeta po njemu. Izlij betonsku ploču ko sav normalan svet. Odradiš štampani beton ako se probudi dizajner u tebi.

    He who loses control, loses.

  7. #7
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ma to je bila neka priča u tom trenutku sa behatonom, ja isto nisam oduševljen činjenicom da to može da proradi posle nekog vremena.

    Al u svakom slučaju, ta prskalica bi imala nekoliko namena, pa eto može da se pretvori i u neku isplativu kupovinu. VIdeo sam da postoji sad čitava nauka oko tih čantri za penu, ali znajući sebe to sigurno da neće biti posebno zanimljiva opcija.

    Vidim sad da i Lidl ima tu zezalicu u ponudi (kad se pojavi), al pošto ja ili kasno upalim ili kad i znam da ima, ne zateknem to u radnji - verovatno ću da jurim nešto u sličnom rangu cene. Ima Bosch neki Aquatak 120 130 koji su za 20-30 evra skuplji od Linde. Ne očekujem da je Boš tu neki posebno bolji kvalitet, ako je uopšte - jedino što mogu da kliknem u gama alatu da mi pošalju kad god mi se ćefne, a ne da obigravam Lidl radnje. Doduše ima KP par komada tih lindinih perača, tako da ću da vidim još ako neko ima neko iskustvo inače ću da presečem od ponedeljka. Taman sam uštedeo toliko za ovaj TD što nisam otišao
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #8
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ove nedelje u Lindi je neki perač sa oznakom 135. Uzeh to pa će da vidimo i kako radi, upola love u odnosu na Boš i Karšer, a duža garancija (3 godine). Ako dobaci te tri godine, ja zadovoljan.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •