Page 15 of 28 FirstFirst ... 5131415161725 ... LastLast
Results 141 to 150 of 277

Thread: 2013 Renault Megane RS - Idealni porodični transporter

  1. #141
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Zamenjeno ulje u kočnicama, stavljen RB660 i zamenjeno ulje u menjaču/diferencijalu. I jedno i drugo ulje su bili zreli za menjanje, Å¡to sam i očekivao imajući u vidu da ovaj tip od koga sam ga kupio je u fazonu menjanja kola bez da se tu sad neÅ¡to posebno zadržava oko nekih detaljnijih provera stanja automobila. Naravno da je rekao da je čovek koji ga je uvezao da je uradio "sve u fulu", ali nije svakome ful isti.

    Menjačko ulje je stavljeno ELF NFP 75w80 po preporuci renoa, samo Å¡to su u servisu dodali i aditiv. Ulje koÅ¡ta 100din po litri skuplje nego u KitKomercu, tako da su okej sa cenom. Ruke su izaÅ¡le 3000 dinara Å¡to je, po meni, sasvim sasvim okej. Pride su mi zamenili sijalice pozadi zbog kojih mi je bord povremeno izbacivao greÅ¡ku.

    Å*to se tiče problema sa kočnicama, niÅ¡ta posebno nisam zaključio. RekoÅ¡e da su prednje pločice koje sam stavio u februaru u prilično loÅ¡em stanju Å¡to je otprilike bilo i očekivano imajući u vidu da sam ih zapalio na Navaku. RekoÅ¡e da pločice leže dobro, da su diskovi sa jako malim risom koji ne bi smeo da smeta niti da smanjuje dodirnu povrÅ¡inu. Pozadi su pločice takođe potroÅ¡ene, tako da je dijagnoza da se promene pločice napred i pozadi.

    PoÅ¡to nemam mnogo vremena, zahvaljujući mom majstoru koji me zavlači, sad ću opet da uzmem Brembo napred i pozadi pa da vidimo dal će da se ponovi. Za proleće poručujem Ferodo i verovatno menjam kočiona creva da ne razmiÅ¡ljam oćul se zaustaviti.

    [Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ]
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #142
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Iz ove tvoj trenutne perspektive, zanimljiv mi ovaj post

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    Stigle pločice. 40e. Nisam imun na zamenske delove, zaista.

    Vidim da su ljudi prilično zadovoljni kočionim performansama, a i ja generalno nisam mnogo težak na kočnicama - niti jedan auto nisam tako jako terao da ostanem bez kočnica. Okej, jesam onomad Leon Kupru na promociji, ali sam ostao bez kočnica tek posle 12 uzastopno jakih krugova - jer me baš bilo briga oćel se dezintegrisati ili ne. Za ovo od automobila što ja oteram na stazu, trudim se da ih u voznom stanju i vratim

    Napolju Ferodo DS2500 su 200-250E za prednje, dok DS1.11 koštaju preko 300, koliko su i DS3000. U tom svetlu taj Brembo što ga Bruja navodi je prilično jeftin i, što mi je najbitnije, kupim ga u radnji što je meni veliki plus.

    [Only registered and activated users can see links. ]

  3. #143
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    40e za stazu?

    Zatim, sve preko DS2500 je suludo za porodični transporter.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  4. #144
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Pa nisu ni moje ate ili oem predvidjene za stazu pa su radile/rade posao. Na buljavoj su oem za atr vec 3 track day-a i nikakvih problema. doduse auto je lagan i ne moz' se zaleti puno.

  5. #145
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by VIP View Post
    Pa nisu ni moje ate ili oem predvidjene za stazu pa su radile/rade posao. Na buljavoj su oem za atr vec 3 track day-a i nikakvih problema. doduse auto je lagan i ne moz' se zaleti puno.
    Nemam pojma iskreno. Ja i dalje mislim da ga nisam terao jako i da tu ima neki problem koji se ne vidi na prvu loptu.

    U svakom slučaju, uspeo sam da se ubacim kod mog majstora. I njemu je bila gužva tako da nisam neÅ¡to oduÅ¡evljen angažovanjem, ali tako to ide. U svakom slučaju, stavljene su nove pločice. Prethodne pločice su na desnom točku po njegovim rečima zapaljene jer je materijal na boku dobio plikove i počeo da se kruni. Stavljene samo prednje, kaže zadnje dobre.

    Sad ću na Navaku biti pažljiviji sa hlađenjem, očigledno krugovi koje ja smatram umereno slabim zapravo nisu baÅ¡ tako za kočnice.

    [Only registered and activated users can see links. ]
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #146
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Ko što na grupi rekoh ako su na slici pločice sa istog točka tj čeljusti pregledati klipove jer jedan očigledno koči zbog baš različite debljine pločica.
    Plikovi se javljaju jer gasovi nastali grejanjem nemaju gde pobeći između pločice i diska. Diskovi sa žljebovima (Pagid High Carbon, Brembo max, Textar pro) bi ti značajno smanjili problem pa misli o tome kad budeš trebao da ih menjaš.

    He who loses control, loses.

  7. #147
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Mora da se to pogleda od strane nekog ko želi time da se bavi. Ono što je sigurno da onaj AK Krstevski nije servis koji radi takve stvari, oni su generička radnja koja menja šta im se kaže i teraj mićo. Oni sad da rade anamnezu nisam siguran koliko će hteti u smislu da takav problem odma prekrste u menjanj čeljusti. Za ovo moram da jurim sad mog majstora i to mene košta u živcima. Možda ću ipak morati da idem kod Bude, što sam izbegavao jer znam ekipu po čuvenju.

    Na Navaku su pločice sad bile okej, tako da je definitivno da sam ja ipak prekuvao one prethodne pločice misleći da ih nisam opteretio, a izgleda jesam. A bio sam u 100E siguran da je nešto do kočnica, a ne do mene... Kočnice su zapravo bile okej u prvom stintu, ali kad je pala kiša razvio sam baš snažne vibracije na kočenju za koje nisam siguran da li su kočnice ili su gume koje su u baš lošem stanju. U svakom slučaju vibracije su se na dva kišna stinta samo povećavale do te mere da je ceo prednji trap vibrirao na kočenju vrlo bučno. Malo hlađenja guma/kočnica je pomagalo da se vibracije smanje, ali čim bi nastavio čak i tim vrlo sporim kišnim tempom, vibracije bi se opet pojavile i brzo povećavale.

    Eto, još jedan neuspešan izlet. Apsolutno nemam poverenja u automobil, konstantno vozim sa dosta rezerve što mi uopšte nije zabavno. Kad sam se vraćao kući, vibracije su se primetno smanjile, ali se i dalje osećaju tako da ću da ih teram na dizalicu da vidimo šta je uzrok sad ovoj čarlami.

    Ko što rekoh, Pirelli PZero je 2018, ali je ubijen totalno, plus je guma generalno vrlo upitnog kvaliteta tako da je to prvo na spisku da se uradi. Videću možda da sačekam malo neki popust za letnje gume ako ga bude, pa da stavim nešto kršteno na točkove.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #148
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Evo Nidza se kune u ovaj bazni nankang.

    Ja sam ovaj put uradio isto sto i ti prosli put. Cinilo mi se da nisam pregrejao kocnice, stanem posle 2 kruga da proverim pristiske i shvatim da plocice bukvalno gore. Brzo u auto i na stazu da oladim.

    Izgleda da se nisam adaptirao sa buljave na ovaj auto. Za obicne plocice treba dosta strpljenja da se pravilno zagreju. Mislim da su uzrok lose gume koje ne mogu u prvih par krugova da drze auto i onda silujes kocnice svaku krivinu.

  9. #149
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Nema tu pravilno zagrejao obične pločice. Obične pločice se prave da rade hladne i ne trpe duge periode sa visokom temperaturom.
    Vibracije: zaglavio neki klip u čeljusti, majstor nije iz prve pogodio kako se na Brembo viseklipnim menja pločica pa otpustio nosece srafove ili je disk kaput od pregrevanja, raširio se od toplote i kad nije imao gde deformisao se a čak i puko.

    He who loses control, loses.

  10. #150
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Pfff neÅ¡to se nadam da nisu diskovi. Imao sam isto ponaÅ¡anje kad sam iskrivio diskove na Polu. Videćemo Å¡ta se desilo ovih dana kad pogledamo Å¡ta je.

    Euroauto ne uvozi te diskove uopÅ¡te, ne znam da li može da se poruči. Ako ne, mora da vidim alternativu.

    Ima trek dej u novembru, ali kako stoje stvari ako uopÅ¡te budem iÅ¡ao to će biti Sviftom...

    Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •