Results 1 to 5 of 5

Thread: Predstavljen Peugeot 508

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default Predstavljen Peugeot 508

    Pežo je održao domaću promociju za 508. Auto izgleda dosta agresivnije u odnosu na prethodnika, od pozadi me dosta podseća na Mustang recimo, dok opÅ¡ta pojava daleko viÅ¡e vuče na RCZ nego Å¡to je to limuzina kakva bi 508 po definiciji trebalo da bude. Sad...realistično, za Honda poklonike ovo je čist hečbek... Za one Å¡to nisu skloni masovnim histerijama po komandi vođe i lokalnih senseija, ovo se zove fastbek. Cena kreće od 25k za manuelni 1.5d sa 130ks, dok je automatik 2.0d 28k. Å*to bi se reklo, cena ista ko za Insigniju...

    Aktuelna mantra je da sad svi neÅ¡to se kao guraju da su premijum mesto premijuma, tako da ni Pežo ne zaostaje po tom pitanju. Sedi se ko u RCZ, - vrlo nisko plus Å¡to vam je volan u krilu zbor radi aj-kokpita. Imajući u vidu da je ovo maÅ¡ina iz D segmenta, ovo je verovatno najmanje prostran auto u ovo doba jer vožnja četiri odrasle muÅ¡ke osobe je na granici smislenog. Insignija, Mazda, Reno... ti svi automobili nude primetno viÅ¡e prostora pozadi. Ja sam sedeo pozadi oko 100km, nije bilo neudobno niti neizdrživo, ali nije bilo ni komotno. Rekao bih izdrživo je, ali da me neko pita oÅ¡ da te vozimo sa 508 ili sa nečim drugim, ja bi odabrao neÅ¡to drugo (Å¡ta god iz aktuelne ponude D segmenta). Vozački je mnogo bolje i uÅ¡uÅ¡kano, meni pasuje taj fazon.

    Motorizacija je zanimljiva, dizeli su 1.5d sa 130ks i 2.0d sa 160 i 180ks. Sa benzinske strane ima 1.6T koji pravi 180 i 220ks. Vozio sam 2.0d sa 160ks uparen sa osmostepenim matikom, ne ide loÅ¡e i očekivano (ipak je to pužo) troÅ¡i malo. Plus Å¡to osmobrzinka nudi 2000 obrtaja za 150kmč. #tamanica.

    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Moram priznati da se meni baš dopada, pre par dana me neki preskoči na autoputu i prilično sam zinuo kada je prošao...
    treba vrebati polovnjake u najavi biće im dobra cena...
    Kakva mu je udobnost ,recimo poređenje sa Mazdom 6 koji mi je apsolutni favorit u klasi?!
    Ja imam problem sa enterijerom, tačnije jedino sa volanom, obzirom da je meni to baš prepreka za ulazak...istuna tako je bilo sa 208 koji je uveo taj fazon sa volanom ispod instrument table...ovde je možda sve komotnije pa je lakši ulaz, ne znam...sama pozicija volana je super u tom položaju ali ulazak/izlazak je meni smetao.
    PS: crveni mi se baaaaaaš dopada.
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  3. #3
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Nadam se da ce upotrebiti ovaj agresivni dizajn za neki low-cost touring kupe.
    Mada, Francuzi su retko kad imali nos da profitiraju na trendovima i emocijama kao juzni susedi.

    Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  4. #4
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Šta znam, meni PSA grupa uopšte nije jasna. Onaj RCZ je bio spektakularna mašina i po izgledu i za vožnju, a ni na stazi nije bio za zezanje, al opet ništa nisu napravili.

    Inicijalno 508 je zamenio 407 i 607, a sad su uzeli 508 i skratili ga prilično kad svi ostali u segmentu produžuju. Novi 508 je 4,75 što je 20cm kraće od Superba. Dakle, to ne gađaju. Možda pokušavaju Mazdu da jure sa ovime? Nemam pojma šta je plan, jer sad kao da namerno ostavljaju mesta za neku luksuznu limuzinu umesto 607. Možda će to da gađaju sa Citroenom? Mada, DS je previše avantgardan da bi ga ponudili nekome kao alternativu za švapsku monolitnu pancer dizajn mantru. Možda će tu Opel nešto da odigra? U svakom slučaju, vrlo čudno. A opet, za PSA ništa novo da nemaju pojma šta rade.

    Auto ko auto je eto, hečbek - što bi rekli, maltene Honda Civic. Donji deo gepeka je spušten skroz dole, tako da iako ima 478l to je zapravo prilično praktično i lako iskoristivo. Okej, nemož se poredi sa omiljenim vozilom opštinskih vođa, srednjeg menadžmenta i preduzimača. Al liči da ih nije briga za tu klijentelu tako da... fer plej.

    Sedi se izuzetno sportski, posebno kad se pomnoži sa volanom u krilu. NIsam siguran koliko je to zanimljivo u proseku, jer vidim da su starije kolege sa dosta muke upadale u sedište. Meni takav fazon ušuškanog sedenja baš pasuje, iako mi gabariti nisu kompatibilni ali merak nema cenu, jelte. Mesta pozadi baš i nema. Ja sam sedeo pozadi od NS do BG i nije neudobno, ali nije baš ni da se zavališ. Noge dodiruju naslon prenjeg sedišta, kosa dodiruje krov. Sad, ono jesam ja 190 plus sam nešto čupav ovih dana, ali ovo je u rangu D segmenta od pre 10 godina (onaj Vipov AKord, pa recimo stara Insignija i tako to). Realistično, ovo je idealna mašina za ljude koji silom prilika moraju da beže iz C segmenta zbog 100-200l gepeka, ali bi i dalje da se voze u nečemu što je zanimljivo. Kad smo kod zanimljivosti, da kažem da se pozadi dosta čuje opstrujavanje vazduha dok toga napred nema. Zimske gume u 18" se ne čuju, a sama vožnja pri 150 je prilično tiha napred. Pozadi, ko što rekoh na 130+ ima šuštanja koje nije glasno, ali se čuje.

    Ogibljenje se čini prilično dobro, mada nisam imao prilike za neko žustriranje. Položaj i malešni volan to nekako prizivaju, ali smo bili po 4 u kolima, tako da nisam hteo da mi neko kuknjavi, a realno nije baš ni bilo nekih posebnih ruta za loženje. Ovako se čini dosta stabilan i agilan, ali matik u kombinaciji sa 2.0D i 160KS nije šampion performansi. Jeste, bilo 400 kila žive vage plus jedno 50kg opreme i garderobe, ali fali živahosti na potapanju. Upija neravnine solidno, više se čuje udarac nego što ga putnici osete, a ko zna kakvo je parče ono oko RUme, zna da tamo umeju da otpadaju plombe kad si u nekom tvrđem automobilu jer ogibljenja teško peglaju one brojne poprečne rupe i nabore. Sve to na 45 profilu.

    Zanimljiv je auto, nema šta. iCockpit je odličan, malo mi je trebalo da se dogovorim, ali kad ukopčaš kako radi - prilično se brzo snalaziš. Enterijer je prilično kvalitetan, furaju pravo drvo unutra (izgleda) i materijali su na dodir dobri. Elektroniku nismo imali prilike da proverimo do kraja, ima novi sistem za prepoznavanje znakova koji sad pored ograničenja brzine detektuje zabranu preticanja, prestanak zabrana... Koliko sam video u praksi, ne prepoznaje ograničenja baš dobro - propustio je nekolinu pa je u par navrata prikazivao da je 80 iako smo već uveliko bili u zoni 60.

    Cena je prepisana Insignija - 2.0d sa automatikom je 29k i gomila opreme pride. Mislim da je njihov ključni plus to što i dalje nude 2.0 dizel, tako da će tu da budu dosta bolji od Mazde pod uslovom da niste alergični na francuski kvalitet. Arteon im je po silueti verovatno takođe meta, ali VW je odlepio sa cenama tako da kupci verovatno nisu isti ljudi.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #5
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Mnogo hrabriji dizajn unutra, mada meni se takodje svidja. Da imam taj novac vrv ga ne bih kupio. Uzeo bih jos 5 raspalih hondi da se zanimam

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •