Results 1 to 9 of 9

Thread: Dodge Caliber 2.0 VVT

  1. #1
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default Dodge Caliber 2.0 VVT

    E sad... Odma da kažem da odgovor na pitanje "zašto?" nemam
    V50 je otišao kod sestre a u moje ruke, moje muke, je došao Dodge Caliber... Benzin 2.0, dvoumio se oko dizela al svasta pročitao o VW PD dizel koji su oni ugradjivali pa sam eto odabrao benzinac, neće tu biti neke kilometraze pa malo veća potrošnja nije baš tolika drama... Valjda...
    Elem, auto je model za 2010. sto znaci da je malo, ali samo malo normalniji unutra. Meni se dizajn uvek dopada ali je unutrasnjost bas američka, tvrda plastika svuda, al ne smeta toliko bas. Nije nesto vozen zbog ne baš sjajnih zimuša pa da ne glisiram po ovom kijametu, ali glavni utisak je taj da se auto vozi prilično traljavo... Podsetio sam se šta sam piskarao za onaj Jeep što nije dočekao kraj testa od pre par godina i to je upravo to... Labavo skretanje i ljuljanje na sve strane, znači od bravura ništa inače ode u jendek. Odradio sam mali servis i pregled, sve je kao OK par stvari za uskoro zamenu (uglavnom krajevi spona i sl.) a što se komplet malog servisa tiče, 16k u Americar servisu na autokomandi... Momci su stvarno interesantni, kao da si otišao u neki juznjacki USA kraj imaju neki tenk od H2 u garaži i novi Grabd Cheerokee SRT koji sredjuju
    Uglavnom, auto na satu ima 74k i deluje tako sad bem li ga...
    Biće još malo utisaka kad se smiri ovo vreme


    Sent from my VTR-L29 using Tapatalk
    Attached Images Attached Images
    Last edited by ToD; 12th January 2019 at 17:16.
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  2. #2
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Mazohisto... ajd Ford razumem ali ovo. Vozih se davno u jednom, drugar ga dobio silom prilika. Toliko je bio oduševljen njime nije da ga je menjao za fokusa za američko tržište. Ne znam da li bi ovo smelo da stoji u "automobili" sekciji foruma.
    Unutrašnjost je gora čak i od onog civic sedana od pre koju godinu. Ako se dobro sećam "tapacirung" vrata je komplet plastičan ali je to ona zelena kanta za smeće kvalitet plastike, naježio sam se od sam pomisli. Sa pozitivne strane imao je baš meka sedišta.

    VW dizelk u njemu, zar nije mercedes? MB je u to doba bio u šemi sa krajslerom ako se dobro sećam

    He who loses control, loses.

  3. #3
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Pise da su od 2011 presli na 2.2 mercedesov sa vw. Evo promocije pre zilion godina patriota koji je na istoj platformi i sa vw dizelkom

    [Only registered and activated users can see links. ]

  4. #4
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Skoro sam se vozio u baš tome, čovek ga isto uzeo sa nekom smešnom kilometražom, a mislim slično godište. Kaže da je zadovoljan, njemu je trebalo nešto sa malo povišenim klirensom.

    Meni je to onako intezivno plastično sa američkim šmekom, stvarno nemam nikakvo posebno mišljenje. Unutra nema mesta koliko izgleda spolja, ali verovatno da generalni animozitet prema tim nesrećnim američkim egzibicijama za evropsko tržište sigurno povoljno utiče na cenu. Cenim da je to jeftino da se popravlja, da je tu problem verovatno vreme dobavljanja delova?
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #5
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Temu sam počeo da se malo nasmejem brujinim komentarima pre svega
    tako nekako, mada je enterijer vrata iz čak tri dela, od čeka je onaj za ruku jop i mekan tako da je to možda za ovaj "redizajnirani" model
    VW su dizeli sigurno, tek kasnije je ljubav sa Mercedesom usledili i prelazak na više od 2L zapremine.
    Jeste enterijer glavna tema kada su ameri u pitanju, ali iskreno meni to i ne smeta baš toliko, mislim to je tu negde kao Dačija za nijansku bolje tako da može da prođe. Taj "labav" osećaj na volanu je ono što meni smeta...i5-brzinka naravno moraću da izmerim auto jer me baš zanima koliko 150ks može sporo da bude

    Što se servisa i delova tiče i nije baš loša situacija...mislim mehanika i redovne stvari su OK, drama može da bude kod elemenata limarije, farova i možda nešto oko elektronike, ali ovi imaju neke donor automobile pa je i to relativno lako ukombinovati...evo šta još može da bude problem...automobilu fali ona pregrada pozadi što pokriva gepek, tako da ili da se ispružim za 300 EUR ili da jurim po oglasima ima par rasparčanih pa da uzmem tako.
    Ove regularne stvari nisu drama, nisu čak ni skupe...redovan servis je oko 11k + 2k filter klime, ja sam pored toga radio i dijagnostiku i provere i zamenu pocrkalih sijalica...
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  6. #6
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Evo posle ovog užasnog vremena i pored gužve iz koje nikako da izadjem, uspeo sam da napravim koji km...
    Potrosnja me je iznenadila, neprijatno naravno... 11l...ocekivao sam izmedju 9-10 al ovo je bas previše...
    Ostalo... Nista novo, lako se vozi, udoban jeste, ljuljaška kao kolevka al ko će ga voziti ok je... Za krivine svakako nije. Sleduje i kupovina guma za letnje, pa ima li mišljenja ili predloga po pitanju M+S guma, obzirom da je dimenzija 225/60/17?!

    Sent from my VTR-L29 using Tapatalk
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  7. #7
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    To je OK potrošnja za 2l benzinca u skoro toni ipo.
    Ajjj SUV gume... jesi li siguran za dimenziju? Moje knjige kažu 215/60/17 i sa njima ti se stvari značajno olakšavaju jer imaš pristupa automobilskim gumama u letnjoj šari. Nemoj, jednostavno nemoj leti stavljati m+s ili SUV gume ako nećeš izlaziti van druma.

    He who loses control, loses.

  8. #8
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Dimenzija je ta koju si ti napisao... Meni uletele neke ms u ovoj dimenziji koju sam ja naveo za neke jeftinije pare pa reko da pitam... Al prošla ponuda, tako da idem na fabričku meru...

    Sent from my VTR-L29 using Tapatalk
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  9. #9
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Ma i tu imaš izbor, za malo para tigar UHP, malo više Viking (Conti podmarka) još malo dodaš Hankook i Vredestein

    He who loses control, loses.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •