Results 1 to 8 of 8

Thread: Grand Motors predstavio novi Ford Focus

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default Grand Motors predstavio novi Ford Focus

    Grand Motors je na Navaku predstavio novu generaciju Fokusa. Nova maÅ¡ina izgleda bolje, ima onaj Volvo fazon sa Tor-Čekić farovima i čini se da je neÅ¡to pljosnatiji nego Å¡to je ranije bio. Kažu da je enterijer za 5cm duži u prostoru za noge putnika, tj da ima ceo 1cm viÅ¡e nego Oktavija... Unutra je malo modernije sa većim displejom na gornjem delu konzole, ali je to i dalje prilično slično Ford reÅ¡enjima Å¡to znači da novi Fokus teÅ¡ko da može da se nada da će da dramatično promeni klijente koji ga razmatraju. Bio je i Vinjale model sa baÅ¡ napucanom opremom, a Å¡to bi trebalo da bude ono Å¡to je nekad bila Ghia. SediÅ¡ta su neka besna sa ventilacijom, enterijer je od malo kvalitetnijih materijala, a auto ima malo drugačiju masku, izduv, branike Å¡to ukupno izgleda malo efektnije. Mene ni taj nije kupio, baÅ¡ kao ni jarko plavi ST Line. Mene prosto ne pogađaju, ali sigurno je da će biti onih kojima je to #tamanica.

    ST Line maÅ¡ina ima novi 1.5 trocilindrični ekobust sa 182KS, dok je Vinjale imao varijantu sa 150ks uparenu sa matikom. Ovaj motor ima i gaÅ¡enje jednog cilindra, Å¡to bi trebalo da malo olakÅ¡a posao marketingu, ali znamo da to u praksi donosi jako malo, a ume da bude prilično ružan osećaj iako svi pričaju kako je aktiviranje instant. PoÅ¡to smo peglali te maÅ¡ine po stazi, naravno da nije bilo prilike da se primeti prelaz sa 2 na 3 cilindra, a tamo i gde je bilo prilike da se aktivira taj sistem - ne znam da li je stvarno bio aktiviran ili ne. MaÅ¡ina je prilično snažna i linearno vuče sve do kraja koji je na 6500, ali je zvuk trocilindra sveprisutan. Ja bih bio vrlo nesrećan da sam kupio sportski auto koji tako zvuči, ali je fakat da je to individualno, kao Å¡to sam ubeđen da hipsterima i snajkama koji voze 595 abarte apsolutno ne pogoduje Å¡to maÅ¡ina reži i puca svako malo i da ih non stop drže u comfort režimu osim kad treba da se pohvale.

    DeÅ¡avanja na navaku su bila malo čudna, čini se da je novinarska ekipa preÅ¡la u izuzetno bahati režim rada, tako da je baÅ¡ bilo čudno gledati kako ljudi koji su godinama u toj priči pokuÅ¡avaju da obiđu instruktora kako bi pokazali da su rođeni sa izuzetnim sportskim potencijalom, koji eto nisu uspeli da realizuju pa sad glume balansera kad se ukaže prilika. Rezulat je bio da ili smo vozili jako sporo jer drugi novinari u tom istom napucanom Fokusu ne mogu da stignu instruktora koji drži korektan tempo u Mondeu ili imaÅ¡ družinu koja spuÅ¡ta dva točka na svakoj krivini i onda instruktor zaustavi kolonu pa stojimo dok instruktor prekoreva balansera... Posle sam se preÅ¡altovao za volan Fieste i imao daleko najzabavniju vožnju tokom dana jer je instruktor bio u dosta jačem CMax-u, kojeg dizel Fiesta nije baÅ¡ lako mogla da drži, ali smo vozili čisto tako da smo stigli Fokus kolonu koja bi trebala da bude dosta brža od nas, ali je i u toj turi bio neki veseljak koji je dominirao tako da su usporavali svako malo. U svakom slučaju, možda je moglo da bude malo zabavnije za volanom Fokusa, ali eto nije.


    [Only registered and activated users can see links. ]
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Super su mi te promocije na stazi, a ne zvakanje u nekom kaficu do besvesti.

    Nema ih bas previse pa ne cudi sto su ljudi malo neizivljeni.

  3. #3
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Šta znam, nije zabavno za nas koji nismo baš na svakoj promociji... Al, svakako nije razlog za posebnu sekiraciju.

    Trebalo je da bude i novi Mustang, ali su izgleda odustali u poslednjem trenutku, kapiram da bi to tek bio šou program.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #4
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Da je lep lep je, to stoji...mislim lepsi id ovih do sada. Ford je skiro poceo sa tim Line fazonom i da nudi sportski stajling sa truba ili manje truba motorom...mislim, meni je to ok! E sad dal bi gledao kao kupac...sta znam, moguce ako se focus dobro ponasa kao prva dva modela koji stvarno dobro leze, treci nije bio toliko dobar, kakav je na tom polju novi? Mozda su bas zbog toga napravili prezentaciju na Navaku!?
    Znaci Fiesta je zabava na stazi?! Znaci da je nova Fiesta ST zasluzno pobrala pohvale na testovima po svetu!
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  5. #5
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    ST Line je imao mogućnost da biraÅ¡ sport-normal-comfort režime rada, u sportu se oseti razlika i u reakciji na gas, ali je i automobil postao tvrđi, tako da taj autom ima podesivo veÅ¡anje. Meni je to direktan konkurent za Megane GT. Ovako malo Å¡to sam ga vozio, rekao bih da je životu u Meganu ipak malo lepÅ¡i, a motor je u Renou neuporedivo bolji, pre svega zbog zvuka. Jedino Å¡to Reno u toj varijanti insistira na nepotrebnoj komplikaciji u vidu 4control i edc, ali to je Å¡to je... Cena im je slična, Fokus ST Line sa tim motorom je 23200.

    Powershift se nije neÅ¡to pokazao u borbenom režimu, trebalo mi je dosta da ukapiram kako da izvučem maksimum jer sam vozio 1.5D sa 120ks. U čistom auto režimu se ne snalazi i često nije bio u pravoj brzini, pa sam brže bolje preÅ¡ao u manuelni režim gde je opet loÅ¡ jer recimo ako odlučiÅ¡ da mu daÅ¡ signal da Å¡alta i to se poklopi sa momentom kad je elektronika odlučila da je vreme za Å¡altanje, onda menjač prebaci dve brzine gore... Koristio sam komande na volanu samo da ga spustim u brzinu koja mi stvarno treba, dok sam za Å¡altanje na gore pustio matik da radi svoje. Menjač, evidentno, nije pravljen za maltret u kakvom se naÅ¡ao.

    Å*to se Fieste tiče, vožnja je bila zabavna, koliko je malolitražni dizelaÅ¡ to dozvoljavao. Å*asija se čini solidna, ali nisam siguran koliko je to dobar način da se proceni Å¡ta nudi Fiesta ST. Iskren da budem, ja joÅ¡ nisam naiÅ¡ao na tekst u kome je taj auto okarakterisan bilo čim osim superlativima.

    EDIT: To je taj rad, odeš na stazu, okreneš fejsbuk i diktiraš im u pero...

    [Only registered and activated users can see links. ]
    Last edited by zmaj; 4th November 2018 at 01:32.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #6
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Mene ovaj auto siluetom podseca na novu a klasu

  7. #7
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    "alo batice...osh da me lajkujesh..." svaka cast...

    Meni je Megan GT stvarno taman i cenim da je bolji zvuk, nema šanse da mu ecoboost priđe na tom polju, a prava je greota što ne može bez 4Controla i EDC-a da se uzme GT...mada sam primetio da svi nešto kukamo na EDC-olike menjače i kako bi pre manuelne i onda ludimo u gradskoj gužvi i imamo grč u levoj nozi
    powershift definitivno nema tu brzinu kao EDC, jeste to duplo kvacilo, al već 10-tako godina koliko postoji on se promoviše kao običan matik, tako da je tu Reno u debeloj prednosti...plus što ima 20ks više a kod enterijera su kapriam mrtva trka, tako da praktično ST Line kasni jednu generaciju za Renoovom idejom "jeftinog" sportiste, tačnije on je u rangu sa prethodnim GT Line Renoima, barem mi se tako čini
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  8. #8
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Uze mi vip reč iz usta
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Nisu se nešto proslavili, popustili cenu 400e u odnosu na standardnu. ST Line sa 1.0 sa 125ks 20k eur. Ne znam da li će da bude zainteresovanih za ovu kupovinu, ja koliko vidim Fokusi se mahom voze ko flotna kola.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •