Na testu još jedan Duster ovoga puta u vrlo primamljivom paketu sa najslabijim motorom i najvećim paketom opreme...pravi srBski san pored dosadašnjih impresija o popravljenom dizajnu, koji je nesporan, ima tu poboljšanja na svakom koraku. Dačija to radi vrlo stabilno i iz generacije u generaciju oni uvode novine u dizajnu pre svega, koje ih izvlače iz one grupe "bezveze" vozila kada je dizajn u pitanju. Ostaje još ručice na vratima da promene i #tamanica (c)zmaj
Vozne karakteristike su takođe popravljenje, a ovo je meni prvi put da sedam u novi Duster, prethodna dva mi promakoše, tako da sam ufatio zadnji voz barem dok ne dođe neka specijalna edicija kako to obično kod Dačije i biva.
Elem, bazni motor sa 115ks, sreća bez 4WD pogona, odrađuje posao...hmmm, dovoljno dobro. Rekao bih da je daleko manje mučenje nego sa 500x recimo što je bilo. Opet sa druge strane, auto je dosta "labav" i upravljanje, kvačilo sve to deluje dosta ali dosta mekano što je super za ovu gungulu u gradu, ali za "vatanje krivina" bogme nije prijato, ali to nije teren za ovaj automobil svakako.
Ergonomija je takođe na drastično višem nivou, seišta su takođe popravljena, ali ipak ne dovoljno, sedi se izuzetno visoko...toliko da sam ja spustio do kraja sedište i pumpam onu ručicu ko sumanut al ne mere niže...
Od opreme ima svega kamere na sve strane, detekcija mrtvog ugla, keyless...Dačija se promangupirala taj sistem mrtvog ugla je tako postavljen na glupo mesto, mislim taster njegov...tako stoji sa leve strane da baca svetlo tačno na mesto gde se pali lampica kada imaš nekog u mrtvom uglu...tako da stalno misliš da ima nekog malo smešno al ajde...navigacija i multimedija prisutna, ona standardna Dejscija tako da nema iznenađenja...
Preuzeo sam kola sa preko 8l potrošnjom, posle reseta i testa ćemo videti šta i kako...
Cenovno psotavljena sasvim pristojno i primamljivo...14.290 u ovoj verziji uz dodavanje par sitnica, ali svakako ovoliki auto sa svim drangulijama za manje od 15k...lepa kupovina, ko mož da prežali ovaj motor...mi imali onaj Tce, ali sada ga nema po cenovniku, moram da pitam da li je povučen or what...dizela ima od 95ks i 115ks i kreću od 14.490 za baznu opremu, tako da kome je bitna oprema neka piči sa Prestige i Sce, kome je bitna traktorska industrija, neka bira Essential paket i dizelku...