Results 1 to 6 of 6

Thread: NK TEST: Nissan Micra 0.9T

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default NK TEST: Nissan Micra 0.9T

    Na kratkom testu nam je nova Mikra. Nekako tek sada automobili iz Reno Nisan alijanse počinju da dobijaju zajednički genetski kod tako da je ovaj auto nekako kao da si seo u Nisan Clio.

    Konačno, Micra koja lepo izgleda. Možda je samo ona iz 90tih bila simpa, svi ostali modeli su bili izuzetno ružni. Čak mi je lepši od Klia.

    Unutra je tipični moderni Nisan sa malim volanom zatupljenog dna i trecim krakom u metalu. Oprema je nconnect tj. najskuplja tako da je materijal na tabli super kvaliteta. Komande su nove kao i kod Kaskaija tako da volan ima odlicnu ocenu. Navigacija je opet Nisan koja je sa malo starijim softverom nego rlink ali je meni to daleko bolje resenje jer ima mehanicke komande koje su bitne.

    Iako je auto od 14k eur, samo je vozacki prozor sa automatskim podizacem, suvozacki nije dok pozadi stoje kurble. Nije mi jasno sta rade ipak je 2018.

    Mesta ima korektno za moderni b segment, ali je karoserija previse kupeolika tako da je preglednost bas losa, a posebno kada su zadnji stubovi gde pozadi imate samo jednu puskarnicu - podsetilo me na onu nesrećnu crz hondu.

    Sent from my LG-H860 using Tapatalk
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Meni licno jedan od najlepših u svom segmentu, ako ne i najlepši, a što se tiče oprememanja znali Nissan nastavlja sa svojom starom pričom čudnovatih elemanata u određenim kombinacijama opreme! NE shvatam ni ja logiku kurbli pozadi, jedino ako ne razmišljaju u fazonu "ma tu se niko i ne vozi pozadi" mada tek onda trebaju vozaču kako bi kontrolisao zadnje prozore...vidim da je početna cena nešto viša od ostaluh...skoro 12.400 za početnu verziju bez alu felni sa 1.0 atmosferom i sa klasičnom multimedijom...da je lepa jeste al toliko sad jbg...a ja se pitao što ih nema na ulicima!
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  3. #3
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    elem, probao danas auto i ono što sam prvo primetio je vrlo izražena vibracija na leru, kao i vrlo osetljiv start stop a koji apsolutno moraš da ne pipaš kvačilo. Motor vrlo lepo vuče i nešto ispod 2500 obrtaja turbina baš udari fino i ne nestaje joj snage do kraja obrtaljke. Žao mi što nisam imao lufta da pokušam po košutnjaku, mislim d abi bilo zabavno al jbg...Ovako u gradu je sve to vrlo lepo i izbalansirano. Ne puca od snage naravno ali mu i ne manjka za neku normalnu vožnju, samo valja gađati brzinu u kojoj će najelpše povući. kad ve spominjem menjač on je daleko bolji od Klija, uostalom kao i sve nna Micri. Davno beše promocija Klija kada sam probao tce u toj karoseriji, a mislim da sam ga probao i u karavanu koji nam je bio na testu.

    Sa strane dizajna možda i najlepši auto u klasi, barem menu i dizajn enterijera mi je OK sa izuzetkom onih podizača za koji je Nissan očigledno potpisao ugovor sa proizvođačem na doživotno Pozadi ima mesta, ali ne za duge relacije i očekivano mora raskrečeno da se sedi, mislio sam da će biti problema oko mesta za glavu ali OK je meni. kuepolik dizajn ubija preglednost ali to je cena lepote jbg...auto je nekako "nagnut" napred pri tom e linija zadnjeg stakla izdiže i u kombinaciji sa debelim C stubom bez leptir stakla jednako ništa se ne vidi, ča k i paralelno parkiranje unazad je pomalo problem uz napomenu da auto nije imao ništa od asistencije poput kamere, senzora i sl.
    U princupu stvarno lep auto i sa ovim motorm interesantan izbor pri tom se vrlo lepo ponaša u putu, upija neravnine, stabilan taman koliko treba, nije nemiran zadnji kraj lepo apsorbuje sve neravnine , češljeve, ležeće itd...

    glavni problem, naravno cena...mislim verovatno se on izjednačava sa nekom opremom i ovim motorima, ali bazna cena mu je visoka, a ne dobija se ne znam ni ja šta...Uglavnom u ovoj klasi od onog što smo vozili mi je favorit mazda 2 i Micra, uz napomenu da mi se čini da je Mazda za nijansu bolje išla. Žao mi za Fiestu što nikako da uhvatimo jer mislim da bi se i ona tu negde udenula, dok je Clio već zreo za neku zamenu
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  4. #4
    Moderator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,592

    Default





















    [Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ]
    5:53.365

  5. #5
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Auuu sunce ti! Ovako se nisam iznenadio od predstavljanja nove, sadašnje, A klase! Predhodnih nekoliko generacija su izgledale ko miteseri, ovo sad je baš lep otklon.
    Kakv je u pogledu udobnosti? Znam da clio baš lepo upija neravnine a ovo bi trebala biti ista platforma.

    Apropo 2018 i kurbli... šta CD uređaj i dalje traži u vozilima?

    He who loses control, loses.

  6. #6
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Jest ista platforma ali u micri je to nekako bolje odradjeno. Auto je udobniji od klija, malo bolje stabilnosti, posebno zadnji kraj. Na kvalitetu enterijera bi mogli jos malo da porade, ima tu i tamo klimavih delova, materijali su u principu ok, sem dela oko podizaca koji je neka glatla plastika. Interesantno da se vidi dosta onako blago zafarbanih povrsina, ajd kod rezervnog tocka i nekako al ispod A stuba kod sarki vrata takodje slabo zahvatila farba...za preko 13 soma...no, no.
    Kada sam prvi put otvorio zadnja vrata bio sam u fazonu, sta...samo se toliko otvara, ali ocigledno nije cesto otvaran pa mora malo jace da se pogura. I motorni prostor je bas fino popunjen, obzirom na manje od 1L zapremine.
    Kazem jos jednom, pored Mazde 2 mozda najlepsi u klasi i nekako meni po meri nastelovan.
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •