Results 1 to 10 of 10

Thread: NK TEST: Renault Captur TCe

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default NK TEST: Renault Captur TCe

    Od ponedeljka na testu novi Renault Captur. Nisam siguran koji je motor, ali bih rekao da je TCe 120 prilično dobro ide da bi bio TCe 90. Ja sam čak bio ubeđen da TCe 90 uopšte ne nude u ovoj karoseriji jer taj motor nije baš neki šampion performansi ni u Kliu, ali eto ima ga i ovde. Reno već u drugom paketu po redu (Intens) koji je na test automobilu nudi Full LED svetla, automatsku klimu, senzore za brisače i svetla, dvobojnu karoseriju, alu 17", navigaciju, keyless...

    Test mašina je, valjda, Outdoor paket i on dodaje EXT elektroniku za pomoću pri vožnji po snegu, Tom Tom navigaciju, zatamnjena stakla pozadi, Android Auto, LED svetla u kabini, samozatamnjujući unutrašnji retrovizor. TCe 120 Outdoor oprema košta 17.890E, a ako je TCe 90 onda je to 16.890E.

    Kao što se vidi, nisam baš siguran koji je motor i koja je oprema. Ali sam siguran da je Katpur

    Vozio sam ga juče+preključe i prešao malo više od 100km sa prosekom od 7,9l. Međutim, većina te kilometraže je bila vangradska vožnja. U gradu sam imao oko 10l u proseku, čini mi se da je CX3 brže sišao ispod 10l na bordu u sličnim uslovima, pa bih rekao da je TCe 120 malo žedniji nego što bih voleo da bude u ovoj karoseriji, ali to je na baš kratkoj vožnji pa će da vidimo šta će Rejser da prijavi.

    Enterijer je vrlo sličan onome iz pre restilizacije, ali mi je ogibljenje sada mnogo bolje nego što je bilo kad sam ga prvi put vozio. Mnogo manje je skakutav, a čini se i malo udobniji. Mesta za subkompakt klasu ima sasvim solidno, više nego u CX3, a čini mi se manje nego u Moki. Sedi se vrlo uspravno da bi bilo mesta za noge putnika pozadi, ali i za gepek. Mislim da može da se pomeraju zadnja sedišta, ali nisam probao jer mi je trebao gepek. LED svetla daju poseban šmek, LED maglenke su one aktivne što pomažu na skretanju, tako da auto izgleda malo oštrije što mi se čini kao pozitivno jer je bio sav nekako okruglast.

    Pošto sam iz Jarisa prešao u Kaptur, mislim da svako ko iole razmišlja o malom automobilu, a opet ima potrebu da vozi nekog pozadi - za 16k je ovo mnogo bolja opcija. Možda troši malo više, ali je daleko praktičniji. Ako je manjak para, onda je bazni kaptur sa 14.290E prilično daleko od standardnog "skoro klot" subkompakt budžeta 10-11k.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    tamo "na papiru" pise Intens Energy TCe 120...
    mora da proucim sta je jos tu outdoor oprema, pa cemo videti... uglavnom, razlika u ceni je hiljadarka, sto znaci Intens 16890 a outdoor 17890, kao sto je zmaj napisao.
    tek sam poceo da vozikam pa cemo videti kakav ce utisak biti na dalje.... jedino sto se odmah primeti je manje skakutanja zadnjeg dela.






    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  3. #3
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Nisam video EXT prekidač, ali je navigacija tom tom pa sam pomislio da je zato outdoor. Onda je verovatno intens sa doplatom za tomtom?

    Auto je mnogo lepši nego ranije, unutra mi oni cajgeri mnogo siromašni, to će u sledećoj reviziji da prebace iz megana.

    Klinci su odma pitali "jel moze da se menja boja" svetla i kad su dobili ne kao odgovor, bilo je pitanje "pa jel ovo reno".

    Ne dobijam vise statistiku prodatih kola kod nas ali sam siguran da kaptur ubedljivo vodi u klasi sudeci po tome koliko ih ima na ulici.

    Cx3 mi je bolji automobil, ali sam misljenja da kupci u ovoj klasi pre gledaju dal auto menja boju unutrasnjeg osvetljenja nego sto ih dotice dal je auto, da citiram top spid peraonal, "dobar na volanu".

    Vise mi se dopada nego moka, opel mi je i pored solidne opreme davao smek starog opel dizajna sto mi bas nije leglo.

    Sent from my LG-H860 using Tapatalk
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #4
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Ako su ispravili najvecu manu prvog modela, a to je taj nemirni zadnji kraj, onda super! Ostalo je i bilo relativno ok, ja se secam da je auto za klasu ispod cx3 npr. ali je i cenovno znatno povoljniji pa je to sasvim ok. A da ih ima po ulicama ima ih... imam utisak da ih ima vise cak i id clia ako zanemarimo ove brendirane. Steta sto nisu ubacili enterijer od megana, ali to im je verovatno bio preveliki zalogaj, citaj preveliko ulaganje.
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  5. #5
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    to sto nije enterije of megana, može biti dobro I lose, zavisi kako se gleda. komplet odvojene sve klima kontrole su velika stvar.
    rlink kao rlink, I dalje baguje malo. npr, desilo mi se da nece da prekine vezu (telefonski poziv) I zabode komplet muzika, znači ništa ne može da se pusti, radio, mp3 itd. sve moguće sam probao, gasio Bluetooth, diskonektovao I obrisao tel sa spiska I džaba. samo je factory reset rešio problem.
    još nisam obavio merenja, kao cekam koji stepen toplije vreme koje se pojavljuje po prognozi... verovatno cu sutra, tj danas. zimske gume, iako Michelin alpin 5, izgleda da rade svoje pa prednji kraj baš pristojno teži da "zaore vopra", nije baš teško doći do toga. za ono "na volanu", nije baš najbolje. mokka x je tu bila malo bolja, dok je cx3 dosta bolji...
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  6. #6
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    To jeste, ovo je starije rešenje koje još uvek ima mehaničke komande što je stvarno vrlo prijatno. Sa druge strane, cajgeri sa Megana su daleko bolji, pregledniji i sa više informacija. Realnost je da jedno bez drugog ne ide, tako da ni sam nisam pametan šta bih pre žrtvovao

    Što se tiče voznih karakteristika, mislim da Renou to nikad nije ni bilo na umu, čak su sa prvim modelima dobro i promašili metu. Malo sam vozio Moku, ali meni ni taj auto u tom svetlu nije ostavio posebno dobar utisak, baš kao ni Kaptur. Možda ona Tojota, ali ako tražim agresivni dizajn i spreman sam da primim udarac po pitanju špedicije, meni je tu Mazda čist pogodak.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  7. #7
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Koji pregledni cajgeri u Megane? Onaj osnovni je loš.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  8. #8
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    izmereno....
    rezultati nisu bas neki, iako sam gledao da potrefim ovakav dan sa najboljim mogucim uslovima u ovom periodu godine.
    npr, kocenje je malo duze nego sa proslim capturom koji sam vozio, a gume su bile iste, a vreme veoma slicno.... probao 2x ali dzaba.... kliza...
    klizavi utisak je nekako ostao I posle test kruga van grada, jer mi se nekako cini da to previse nekako... kliza... ne znam kako bi objasnio u jednoj reci.... englezi bi rekli "skittish"... oslanjenje je nesto mekse, sto smo odmah primetili, ali izgleda da ima tu nekih drugih posledica po "handling". I onaj captur je imao iste gume, vise je skakako i slicno ponasao, ali kako se secam nije bas toliko klizao....sa letnjim gumama bi sigurno bilo bolje. bem ga.
    TC ne moze nikako da se ugasi, pa svaki brzi start bukvalno nije moguc. ili ga udavi TC skroz ili moras toliko polako da bude sve jedno... deklarisano 9,9 a izmereno 11,9 ccc...
    rezultat toga, npr, yaris brzi u svim merenjima iz mesta i to dosta, dok u elasticnosti TCe120 "kida" ono sto yaris ima ispod haube.
    Last edited by LordRaceR; 24th December 2017 at 13:14.
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  9. #9
    Junior Member alex_011's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Belgrade
    Posts
    11

    Default

    Ovo poredjenje sa Yaris-om je za stari ili novi motor od 1,5? Zanima me jer ja imam onaj stari od 1,3 od 100ks.

  10. #10
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    za novi motor.

    test gotov. predjeno 878,6 kilometra, naravno, sa dosipavanjem. domet jednog rezerovara je nešto preko 500km. prosek potrošnje na testu je 6,8 litara, uz najveći deo u kombinaciji grad/magistrala. autoput samo za potrebe testa.
    od svih voženih captura, ovaj mi se najviše dopao. jedino smorilo to "klizanje" malo preko mere, ali dobro, to nije za captur kupce. za vožnju, CX3 je prvi pik. ali baga, za cenu koliko kosta G120 u attraction opremi "dobiješ" Initale Paris TCe120....
    Last edited by LordRaceR; 25th December 2017 at 20:33.
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •